Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Treść nie może mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Wielkość czcionki:
Kolor czcionki
Formatowanie jest włączone
[url] jest wyłączony
Emotikony są włączone
Wyłącz formatowanie
Wyłącz emotikony
Kod potwierdzający
Kod potwierdzający:
Aby zapobiec automatycznym rejestracjom, wymagamy, żebyś wpisał oba podane słowa do pola tekstowego umieszczonego pod nimi.
   

Wyświetl wiadomości w tym wątku - odpowiedzialność cywilnoprawna Zarządu
Autor/ka Wiadomość
  Tytuł:  Re: odpowiedzialność cywilnoprawna Zarządu  Cytuj
janik napisał(a):
Dzień dobry
Jestem członkiem Zarządu stowarzyszenia, które zamierza podpisać umowę na realizację zadania finansowanego z funduszy unijnych. Ktoś postronny zapytał: "czy członkowie Zarządu są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnoprawnej, wszak chodzi o duże pieniądze?"
Oczywiście nie jesteśmy ubezpieczeni, nawet nigdy nie pomyśleliśmy o tym. Pracujemy społecznie. Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim ubezpieczeniem członków zarządu? Pewnie od wszystkiego można się ubezpieczyć. Czy faktycznie?


Oczywiście, że od wszystkiego można się ubezpieczyć, pytanie za ile i czy w ogóle ktoś będzie chciał nam takie ubezpieczenie sprzedać. Polecam zacząć od przemyślenia na czym polega ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Na rynku są dostępne ubezpieczenia dla członków zarządów spółek, tylko, że jest duża różnica między czynnościami czy decyzjami, które podejmują członkowie zarządu spółki (funkcja odpłatna, związana ze sprawowaniem funkcji zarządczych i wykonawczych), a członkami organu stowarzyszenia (funkcja społeczna, zazwyczaj bardziej polegająca na reprezentowaniu stowarzyszenia na zewnątrz niż z rzeczywistym zarządzaniem).
Oczywiście rada tej osoby była jak najbardziej słuszna. Piszecie "pracujemy społecznie". Tym większy będzie Wasz ból, gdy będziecie musieli prywatnymi majątkami spłacać zwrot dotacji w sytuacji, gdy się okaże, że stowarzyszenie nieprawidłowo zrealizowało umowę.
Wiadomość Dodano: czwartek, 9 listopada 2017, 18:28
  Tytuł:  odpowiedzialność cywilnoprawna Zarządu  Cytuj
Dzień dobry
Jestem członkiem Zarządu stowarzyszenia, które zamierza podpisać umowę na realizację zadania finansowanego z funduszy unijnych.
Ktoś postronny zapytał: "czy członkowie Zarządu są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnoprawnej, wszak chodzi o duże pieniądze?"
Oczywiście nie jesteśmy ubezpieczeni, nawet nigdy nie pomyśleliśmy o tym. Pracujemy społecznie. Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim ubezpieczeniem członków zarządu? Pewnie od wszystkiego można się ubezpieczyć. Czy faktycznie?
Wiadomość Dodano: czwartek, 9 listopada 2017, 17:54


cron