Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Treść nie może mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Wielkość czcionki:
Kolor czcionki
Formatowanie jest włączone
[url] jest wyłączony
Emotikony są włączone
Wyłącz formatowanie
Wyłącz emotikony
Kod potwierdzający
Kod potwierdzający:
Aby zapobiec automatycznym rejestracjom, wymagamy, żebyś wpisał oba podane słowa do pola tekstowego umieszczonego pod nimi.
   

Wyświetl wiadomości w tym wątku - Rachunek do umowy zlecenia
Autor/ka Wiadomość
  Tytuł:  Re: Rachunek do umowy zlecenia  Cytuj
Potwierdzam opinię Xperta17. KUP nie stosuje się tylko przy umowach kwotowych nie przekraczających 200 zł. Jeśli na umowie zlecenia wpisano tylko stawkę godzinową ( bez kwoty wynagrodzenia) należy przy obliczeniach pomniejszyć o KUP bez względu na wysokość wynagrodzenia w danym miesiącu.
Wiadomość Dodano: czwartek, 19 października 2017, 19:02
  Tytuł:  Re: Rachunek do umowy zlecenia  Cytuj
Gość napisał(a):
Agnieszka14 napisał(a):
Czy w przypadku kiedy oświadczy ze w październiku zrealizował np. 9 godzin po 20,00 zł = 180,00 zł
na rachunku wyliczam koszty uzyskania przychodu czy tez nie?


Tak. KUP nie uwzględnia się, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem nie przekracza 200 zł. W Twoim przypadku kwota należności jest wyższa - 300 zł.


Rachunków "ryczałtowych" (bez KUP) [czyli art. 30 ust. 1 pkt 5a updof] w ogóle nie można wystawiać do umów, w których nie ma określonej wprost kwoty należności, a tylko sposób jej wyliczenia. Obowiązuje wtedy opodatkowanie na zasadach ogólnych.
Więc w opisywanym przypadku, niezależnie ile godzin trener zrealizuje w danym miesiącu, należy rachunek rozliczyć tak samo, na zasadach ogólnych.
Wiadomość Dodano: czwartek, 19 października 2017, 11:00
  Tytuł:  Re: Rachunek do umowy zlecenia  Cytuj
Agnieszka14 napisał(a):
Czy w przypadku kiedy oświadczy ze w październiku zrealizował np. 9 godzin po 20,00 zł = 180,00 zł
na rachunku wyliczam koszty uzyskania przychodu czy tez nie?


Tak. KUP nie uwzględnia się, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem nie przekracza 200 zł. W Twoim przypadku kwota należności jest wyższa - 300 zł.
Wiadomość Dodano: środa, 18 października 2017, 20:35
  Tytuł:  Rachunek do umowy zlecenia  Cytuj
Witam, proszę o pomoc...
Zawarłam umowę zlecenie z trenerem na okres od 01.10.2017 do 30.11.2017, w tym terminie ma obowiązek przeprowadzić 15 godzin po 20,00 zł za każdą godzinę co daje 300,00 zł.
Na koniec każdego miesiąca musi przedłożyć oświadczenie o liczbie zrealizowanych godzin w danym miesiącu.
Czy w przypadku kiedy oświadczy ze w październiku zrealizował np. 9 godzin po 20,00 zł = 180,00 zł
na rachunku wyliczam koszty uzyskania przychodu czy tez nie?

Z góry dziękuję za pomoc. :)
Wiadomość Dodano: środa, 18 października 2017, 18:42