Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: pomoc społeczna
WiadomośćDodano: niedziela, 10 stycznia 2010, 19:10 
Prowadzę działalność gospodarczą od 2007 roku,do pażdziernika 2009roku byłam na preferencyjnym ZUS-ie,niestety w październiku 2009 roku podczas wykonywania pracy doznałam udaru mózgu ,zabrano mnie do szpitala,obecnie jestem na tyle niesprawna,że nie mogę dalej pracować.Otrzymuję zasiłek chorobowy w wysokości 200 zł miesięcznie, z czego musze odprowadzać składkę zdrowotną w wyskości 224,34zł.Doprawdy nie wiem jak to zrobić,bo muszę dokładac do dochodu.Zadna instytucja pomocowa nie chce mi udzielić rady kto i w jaki sposób może rozwiązać mi ten problem.Odpowiedzi brzmią takie są realia,nie spełniam kryteriów.Poprostu chora sytuacja.Jak można tak traktować człowieka,który niestety jeszcze żyje.Czy może ktoś mi doradzić,kto znalazł się w podobnej sytuacji,jak mam sobie dalej radzić?

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: pomoc społeczna
WiadomośćDodano: wtorek, 12 stycznia 2010, 13:49 
opieka jest od tego zeby pomagac ale to co sie dzieje u nas w kraju jest smieszne mam ciocie ktora jest inwalidka jezdzi na wozku z ledwoscia sie porusza dostała rete socjalna niecałe 300 zl ledwo starcza jej na opłaty a za co ma kupic leki ? a pijaki z mojej miejscowosci maja po 500 zł rety z opieki i w dodatu gmina opłaca im bierzace rachunki woda prąd itd zyc nie umierac nie ma komu sie z nich wziąsc

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: pomoc społeczna
WiadomośćDodano: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 09:48 
Niestety pomoc społeczna w naszym kraju jest tylko sztandarowym hasłem kolejnych Rządów. Od wielu lat nie trafia tam, gdzie jest konieczna.
Środkami z budżetu Państwa wspiera się patologie społeczne, a nie osoby, które znalazły się z dnia na dzień na marginesie życia społecznego z powodu wypadku, czy innego nagłego zdarzenia losowego. Sama jestem matką dziecka niepełnosprawnego i niejednokrotnie mogłam się przekonać, że działania Państwa na rzecz osób pokrzywdzonych przez los to "jedna wielka lipa". Jedynym sposobem na uzyskanie pomocy w Twojej sytuacji to nagłośnienie problemu w mediach. Czasami służby społeczne postawione pod publiczną presję budzą się z letargu i starają się pomóc. Szerokie upublicznienie problemu powoduje, że zwykli obywatele pragną nieść pomoc ludziom, którym los rzucił pod nogi kłodę, której sami nie są w stanie przeskoczyć. Są jeszcze w naszym kraju organizacje kościelne, które ciągle prowadzą zbiórki na rzecz ludzi zmagających się z problemami życiowymi. Można też zwrócić się do nich o pomoc.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach