Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: STRATEGIA ROZWOJU KULTURY DLA MAZOWSZA DO 2020 ROKU / KONSU
WiadomośćDodano: czwartek, 6 grudnia 2012, 14:20 
KONSULTACJE:
STRATEGIA ROZWOJU KULTURY DLA MAZOWSZA DO 2020 ROKU
spotkanie konsultacyjne: 17.12, (pon.), Warszawa, PaństwoMiasto, ul. Andersa 29, refundacja kosztów dojazdu
internetowa grupa dyskusyjna: https://groups.google.com/d/forum/kulturamazowsze2020

SPOTKANIE KONSULTACYJNE / FORUM KULTURY MAZOWSZE:
czas: 17.12.2012, poniedziałek, g. 15-19
miejsce: Warszawa, Państwo Miasto, ul. Andersa 29 (okolice Metro Ratusz Arsenał)
informacje dot. zwrotu kosztów dojazdu: szymon@beczmiania.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego włączenia się w prace nad strategią za pośrednictwem grupy dyskusyjnej oraz spotkania z twórcami tekstu!

Zależy nam na tym by przygotowywany przez nas tekst strategii był jak najściślej powiązany z rzeczywistymi doświadczeniami, problemami oraz praktykami środowisk wytwórców i odbiorców kultury działających na Mazowszu. Dlatego wszystkich zainteresowanych sprawami kultury w naszym województwie zapraszamy do licznego udziału w spotkaniu konsultacyjnym połączonym ze spotkaniem Forum Kultury Mazowsze.

Podczas spotkania przedstawimy wstępny tekst strategii oraz diagnozy stanu kultury na Mazowszu. Spotkanie będzie okazją do dyskusji i wymiany opinii. Czekamy na wszelkie uwagi dotyczące zawartości merytorycznej strategii - obszarów i zagadnień zasługujących na szczególną uwagę.

Istnieje możliwość zwrotu kosztu dojazdu do Warszawy, informacje: szymon@beczmiana.pl W trakcie obrad przewidzieliśmy również czas na kawę i poczęstunek.

FORUM INTERNETOWE:
Do pracy nad strategią można również dołączyć poprzez forum internetowe działające pod adresem: https://groups.google.com/d/forum/kulturamazowsze2020
na jego łamach publikujemy materiały robocze oraz gotowe teksty wchodzące w skład diagnozy stanu kultury. Zachęcamy do zapoznawania się z publikowanymi materiałami oraz szybkiego przesyłania wszelkich komentarzy mogących ulepszyć tekst strategii

Harmonogram prac forum:
7.12.2012, piątek, wieczór - publikacja materiałów roboczych stanowiących podstawę diagnozy stanu kultury oraz wstępnej propozycji celów strategicznych;
13.12.2012, czwartek, 23.50 - zakończenie pierwszej części konsultacji w Internecie, podsumowanie;
14.12.2012, piątek, wieczór - publikacja wstępnej wersji diagnozy oraz strategii;
20.12.2012, 23.50 - zakończenie konsultacji internetowych, zebranie i podsumowanie wyników.

Napięty harmonogram konsultacji jest wynikiem niezależnego od nas trybu pracy nad strategią - rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert nastąpiło w połowie października b.r., prace muszą zostać zakończone do końca 2012 roku. Przygotowany przez nas tekst strategii w roku 2013 zostanie poddany szerokim konsultacjom.

STRATEGIA ROZWOJU KULTURY W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM DO ROKU 2020 przygotowywana jest właśnie przez zespół pod kierownictwem Wojciecha Kłosowskiego. Prace koordynuje Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana we współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

WOJCIECH KŁOSOWSKI (koordynator merytoryczny i naukowy, odpowiedzialny za przygotowanie tekstu Strategii) - wykłada zarządzanie kulturą w Instytucie Badań Literackich PAN. Zajmuje się doradztwem dla samorządów lokalnych w zakresie planowania i zarządzania strategicznego. Jest współautorem lub konsultantem ok. 70 opracowań o charakterze strategicznym dla jednostek samorządu lokalnego i regionalnego (strategie rozwoju lokalnego, lokalne strategie marketingowe, Lokalne Programy Rewitalizacji, Plany Rozwoju Lokalnego, strategie rozwoju przedsiębiorczości, programy rozwoju turystyki, Zintegrowane Strategie Rozwoju Obszarów Wiejskich, Strategie Rozwiązywania Problemów Społecznych, programy operacyjne, modele kontraktowania usług, studia wykonalności inwestycji itp.). Pracuje jako wykładowca i trener w ramach wielu programów edukacyjnych o szerokiej tematyce samorządowej: 19-letnie doświadczenie szkoleniowe, ponad 750 przeprowadzonych szkoleń (w tym m. in. szkolenia dla paneli ekspertów oceniających wnioski do programów regionalnych). Jest autorem kilkunastu ekspertyz wykonywanych na zamówienia rządowe lub organów samorządu terytorialnego (rewitalizacja obszarów miejskich, partycypacja społeczna, przeciwdziałanie dyskryminacji).

FUNDACJA BĘC ZMIANA to istniejąca od września 2002 roku organizacja o charakterze non for profit, wspierająca działania artystyczne i kulturalne. Bęc Zmiana inicjuje projekty interdyscyplinarne, angażujące twórców związanych ze sztuką, architekturą, projektowaniem, muzyką, realizując większość swoich działań w przestrzeni publicznej.
Bęc Zmiana wydaje od 2003 r. magazyn "notes.na.6.tygodni" prezentujący najnowszą polską kulturę i sztukę, dizajn i architekturę. Nn6t dostępny jest w wybranych galeriach i kawiarniach ponad 250 miejscach w całej Polsce.
Wybrane projekty zrealizowane przez Fundację Bęc Zmiana:. Wolny Uniwersytet Warszawy 2009-2011, Zniknij nad Wisłą 2009, Dizajnwawa 2009-11, Ekspektatywa 2009, Nowy Dizajn Miejski 2004-2007, Synchronicity. Projekty dla Warszawy przyszłości 2008-2012, cykl imprez Finisaż Stadionu X-lecia 2007-2008 wraz z Fundacją Laury Palmer, Biednale 2009-2012.
Założycielka i prezeska Fundacji Bęc Zmiana, Bogna Świątkowska, z rekomendacji Komisji Dialogu ds. Kultury w Warszawie, jest członkinią Społecznej Rady Kultury przy prezydencie miasta, brała także udział w opracowywaniu uchwalonego w tym roku dokumentu Program Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020.

Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


+++
Fundacja Bęc Zmiana | Warszawa, Mokotowska 65/7
+48 22 827 64 62 | www.funbec.eu | facebook


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie