Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: dodatek mieszkaniowy
WiadomośćDodano: środa, 30 czerwca 2010, 08:17 
Pan, który jest niepełnosprawny mieszka z matką, jednak tworzą osobne gospodarstwo domowe. Na potrzeby otrzymania dodatku mieszkaniowego matka chce złożyć wniosek, w którym deklaruje że prowadzi wspólne gospodarstwo domowe z synem. Co o tym sądzicie, czy mieliście taki przypadek ? Odp

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: dodatek mieszkaniowy
WiadomośćDodano: piątek, 7 października 2011, 06:52 
Za pewne mam chce wyłudzić ten dodatek , a skąd wiadomo , że prowadzą oddzielne gospodarstwa , skoro mieszkają razem i deklarują to na wniosku ?

--
http://adresowo.pl/mieszkania/fpm

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: dodatek mieszkaniowy
WiadomośćDodano: piątek, 7 października 2011, 08:27 
Skoro deklaruje taki stan rzeczy to tak jest. I urzędnikom nic do tego. Wszystkie oświadczenia wnioskodawcy składane są przecież pod odpowiedzialnością karną.
Ostatnio mój znajomy spotkał się z pewną nieufnością wśród urzędników pomocy społecznej widzących wszędzie jakieś nadużycia i wyłudzenia. Są to widocznie zalecenia odgórne od przełożonych. Więc te nieufne urzędniczki wezwały w trakcie procedury przyznawania dodatku mieszkaniowego córkę -studentkę mojego znajomego na przesłuchanie w którym za wszelka cenę chciały uzyskać od niej informacje, że pracuje lub pobiera stypendium albo ma jakieś inne dochody ze "świadczonych osobiście usług" (pytanie było zadawane ponoć przy dziwnych uśmieszkach) itp. i kiedy okazało się ze nic takiego ona nie posiada były dość zawiedzione, ponieważ wydawało się im ze dochody jej rodziców są trochę za niskie aby mogli utrzymać studentkę. Znajomy kiedy córka opowiedziała mu o przesłuchaniu i sugerowaniu szczególnie tych "świadczonych osobiście usług" tak był zdenerwowany że przypomniały mu się przesłuchania SB za PRL-u. Chciał początkowo interweniować gdzieś ale zorientował się ze nic nie wskóra. Ponieważ takie przesłuchanie będzie odbywać się dopóki córka nie skończy studiów (tak zapowiedziały te milutkie panie z pomocy społ.) przy składaniu kolejnego wniosku postanowił, ze da córce dyktafon aby nagrała szczególnie te sugestie "świadczenia osobistych usług" i wtedy prześle to do mediów (TV) i władz gminy.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach