Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: czy jest ktoś kto może mi pomóc?
WiadomośćDodano: niedziela, 20 czerwca 2010, 02:27 
Od kilku lat jestem rodzina zastępcza dla moich 2-u wnuków. Chłopcy maja po 9 lat i kończą właśnie drugą klase szk.podst. w przeciągu 5 lat 3 razy zmieniałam mieszkanie.w pierwszym przypadku firma od której wynajmowałam mieszkanie przeznaczyła go na biuro,drugie było ogrzewane elektrycznie i koszty utrzymania przerastały moje możliwości.Od rodziców dzieci nie otrzymuje alimentów ponieważ nie mają stałego źródła dochodu.
Ze względu na to że zamieszkuje z dziećmi sama moja dyspozycyjność w pracy jest niepałna.W ten właśnie sposób ( przez okres 2 tyg dzieci były chore i pracodawca nie dał mi kolejnej umowy o dzieło ).straciłam pracę i jestem zarejestrowana w PUP jako bezrobotna bez prawa do zasiłku.
Zgłosiłam się do MOPS w Katowicach o
1 ) pomoc w zakupie opału
2 )dopłatę do wyjazdu dzieci w msc wrześniu 2010r na Zielona Szkołę
3 ) zasiłek celowy na remont łazienki w mieszkaniu które zajmuję od lutego br.
Odmówiono mi wszystkiego twierdząc ze moje dochody,czyli SUBWENCJA Z TYTUŁU RODZINY ZASTĘPCZEJ to prawie 1320zł i ta kwota w zupełności powinna mi wystarczyć na opłaty związane z utrzymaniem mieszkania( 500czynsz + 180 energia + 40 gaz +30 zł karta do tel), zakup opału,odzieży,obuwia.podręczników szkolnych i całej wyprawki a także na żywmość i środki higieny. wychodzi na to że własnie takie dzieci jak moje nie maja prawa wyjścia z klasa do kina ,teatru czy wycieczke szkolna a to tylko dlatego że jesli zapłace za kino to zabraknie nam na chleb :(
Nadmieniam że dzieciom nie przysługuje zasiłek rodzinny ani stypendium bo dochód na osobe przekracza 355 zł :(
Nie wiem kto ustalał te kryteria i jak mam powiedzieć dzieciom że nie wyjadą z klasą bo nie mamy pieniędzy na dopłate w kwocie 270 zł na każde dziecko :( odwołałam się do Samorządu a ten utrzymał decyzje MOPS w mocy .
proszę mi podpowiedzieć co mam zrobić ,gdzie szukać pomocy ????

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: czy jest ktoś kto może mi pomóc?
WiadomośćDodano: sobota, 3 lipca 2010, 22:35 
Nie jestem w stanie powiedzieć konkretnie ale noże tu niech Pani zajrzy
www.ludzieserca.pl
www.podaruj-zycie.eu.org/forum

www.podaruj-zycie.pl

Trzymam kciuki aby jakoś się Pani udało i wnukom.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach