Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: I-NGO – platforma internetowa ngo Zagłębia Dąbrowskiego
WiadomośćDodano: środa, 15 grudnia 2010, 22:33 
Wprawdzie to nie Śląsk jak dział na to niestety omyłkowo wskazuje... a Zagłębie... niemniej zamieszczam niniejszą informację

Projekt realizowany przez stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego (FdZD) jest adresowany do organizacji z naszego regionu (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, powiaty: będziński, zawierciański, olkuski, myszkowski). Głównym jego założeniem jest zbudowanie portalu internetowego, za pośrednictwem którego każda organizacja będzie mogła bezpłatnie, w intuicyjny sposób stworzyć i zarządzać własną stroną internetową. Jedynie, co jest wymagane to szczere chęci, bowiem obsługa platformy będzie intuicyjna i nawet osoba nieznająca się na komputerach będzie umiała ją obsłużyć. Dodatkowo, w przypadku bardziej zawiłych kwestii, pomocą służą wolontariusze, którzy mogą nieodpłatnie przyjechać nawet do siedziby organizacji-beneficjenta projektu.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a przynależność do I-NGO nie nakłada na organizację żadnych obowiązków, a daje dodatkowe przywileje. Za tego typu usługę można zapłacić na wolnym rynku, co najmniej kilkaset złotych, a tu organizację otrzymują ją za darmo!

Tworzenie witryny organizacji to tylko jedna z kilku funkcji portalu. Dlatego też zachęcamy do udziału również organizacje z własnymi witrynami, ponieważ elementem projektu będzie też powstanie lokalnych podstron, na których będą się pojawiać zautomatyzowane informacje na temat działań organizacji z danego obszaru. Będzie to niewątpliwie świetne narzędzie promocyjne, gdyż poszukując informację o działalności trzeciego sektora, będzie wystarczało wejść na jedną stronę, gdzie zbiorczo ukażą się informacje o działaniach organizacji z danego terytorium lub obszaru tematycznego.

Portal umożliwi także komunikację między zarejestrowanymi organizacjami i wzajemne poznanie się i wymianę doświadczeń, podobnie jak w przypadku portali społecznościowych. Oprócz tego oferujemy założenie skrzynki e-mailowej dla organizacji (nazwa@i-ngo.pl) utrzymywanej na naszym serwerze.

Jak przystąpić do projektu?
1. Zapraszamy do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w projekcie na stronie: http://zaglebiedabrowskie.org/ingo.php
Po otrzymaniu przez nas wypełnionego formularza, nawiążemy z Państwem kontakt celem ustalenia szczegółów współpracy.
2. Zapraszamy do kontaktu poprzez udział w naszych grudniowych szkoleniach, gdzie prowadzący rozwieje wszelkie Państwa wątpliwości, nauczy obsługi platformy i przekaże wiedzę na temat tworzenia atrakcyjnych witryn internetowych. Informacje o dokładnych terminach i miejscach szkoleń znajdują się na stronach www.zaglebiedabrowskie.org oraz www.i-ngo.pl
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: I-NGO – platforma internetowa ngo Zaglebia Dabrowskiego
WiadomośćDodano: piątek, 14 stycznia 2011, 11:27 
Offline

Dołączył(a): piątek, 14 stycznia 2011, 11:26
Wiadomości: 1
I am final, I am sorry, I too would like to express the opinion.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron