Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: DPS w Będzinie, ul. Chopina
WiadomośćDodano: poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 20:46 
Chciałam się wypowiedzć na temat DPSu w Będzinie, niestety. Od kilku lat jest tam osoba z mojej rodziny, która regularnie odwiedzam. W zasadzie pogodzilismy się, jakie tam panują warunki bytowe. UIznawaliśmy to za "normalność" takich ośrodków. Mało personelu, trudna praca, mało płatna. Jednak powoli, a teraz dość gwałtownie zmieniłam zdanie. Warunki w tym domu są opłakane, jeśli chodzi o terapię zajęciową dla chorych, opiekę psychologiczną, w ogóle jakiekolwiek zajęcia. Jest to zresztą może mniej ważne, bo na pierwszy plan wybija sie koszmarny brak czystości, higieny! W sumie przyzwyczaiłam sie, że gdy wchodze do tego budynku to od samych drzwi, nieważne o jakiej porze roku bije odór brudu. nie jest to zapach moczu czy kału, chorzy sa tam sprawni fizycznie, potrafią załatwiać swoje potzreby. Natomiast panie nie mają zielonego pojecia, że taki chory potrzebuje stałego rytmu dnia, dyscypliny by dopilnował higieny. Nikt się tam tym nie przejmuje. Brudne podłogi, łazienki, stoły, zlewy. Miara sie przebrała, jak kiedyś po prostu nie wytrzymałam tego zapachu i musiałam wybiec, bo miałam odruch wymiotny. Panie z reguły siedza w kanciapie i nic nie robią. Była epidemia świerzbu. Sanepid sprawdza, ale nie wiem jak?! Nikt się tam tymi chorymi nie przejmuje, nikt ich nie motywuje, nie ma praktycznie żadnych zajęć. Jak chory mówi, że nie chce mu się wyjść z budynku, to może być w nim tygodniami.Jedynym stałym elemnetm dnia sa pory posiłków. Zanidbanie to ponoć przemoc. Cóż.... Brud i smród. Kiedy powiedziłam o tym pracownikowi socjalnemu z MOPSu w Sosnowcu to stwierdził, że lepiej milczeć, bo będą się odgrywać potem na moim krewnym. I tak nic nie zdziałam, tylko mu to zaszkodzi. Jestem zadowolona jedynie z pracownika socjalnego DPSu. O wszytsko trzeba się prosić i pilnowac, o badania lekarskie również. Tyle w skrócie.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach