Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: kupowanie stanowiska
WiadomośćDodano: piątek, 12 grudnia 2008, 09:11 
Chcialam poruszyc dosc powszechny temat jakim jest zjawisko "kupowania" sobie stanowisk w urzedach. Nie wiem na jakich zasadach odbywa sie to w wiekszych miastach, i czy korupcja i uklady sa tam rowniez na porzadku dziennym, ale przyznaje, ze w Augustowie mozna sie z tym spotkac na kazdym kroku...Zjawisko nasililo sie do tego stopnia, ze potecjalni pracownicy, ktorzy maja juz "zalatwiona" posade, chodza i ostentacyjnie glosza, kiedy przejma urzad. Zastanawia mnie jedno, a mianowice, po co sa w takim raziie organizowane konkursy, skoro wiadomo, ze Pani X otrzyma posade, kiedy Pani Y przejdzie na emeryture... Ewidentnym przykladem jest Pani, ktora wszem i wobec opowiada o zalatwionym stanowisku przez siostre, ktora przypadkiem jest sekretarka w biurze Burmistrza Augustowa:-) Wydawalo sie, ze czasy PRL minely, kiedy mozna bylo zalatwic wszystko za papier toaletowy, ale jak widac, mlodzi, ambitni z doswiadczeniem zawodowym ludzie musza nadal zasiadac na kasach w hipermarketach, bo przeciezlepszym pracownikiem bedzie Pani bez odpowiedniego wyksztalcenia, ktora ma siostre w Urzedzie Miasta:-)Zenujace...

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: kupowanie stanowiska
WiadomośćDodano: wtorek, 27 stycznia 2009, 20:59 
Tak to już jest w naszej pięknej polsce. Jak sie nie przebijesz przez ten syf to nie masz nic.......pozdro fiona . Mykam niedługo do angli ( Urodziłem sie polakiem......... ale nim sie nie czuje )

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: kupowanie stanowiska
WiadomośćDodano: niedziela, 22 listopada 2009, 17:05 
Nie damy rady nic z tym zrobić. Polska to kraj tumanów. Na dodatek teraz tumany zasiadają w rżadzie. Jedyna rada to taka ,żeby każdy kombinował jak sie da.Jak nie umiesz krasć to sie naucz, nie umiesz oszukiwać, zobacz jak to robią inni. tu nigdy nie będzie normalnie. nigdy nie postawiono w polsce na edukację i jezli dalej tak będzie to nic sie nie zmnieni. Tylko wiadomo czemu rząd nie stawia na edukacje- żeby ludzie byli ciemni i łatwo ich było oszukać np. pokazując reklamę w TV że będzie druga irlandia. W wy durnie wierzcie w to wierzcie.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach