Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Re: Szukam osoby popierające zniesienie awansu zawodowego na
WiadomośćDodano: piątek, 29 maja 2015, 08:19 
Witam Wszystkich! Przypadkiem trafiłam na tę stronę i widzę, że od lat nauczyciele tu piszący wypowiadają się ws. Awansu. Jestem akurat przed...po 33 latach pracy i właśnie kombinuję, jak tego nie robić. Dyrektordał do zrozumienia, że chce mięć tylko dyplomowanych, a ja, po zdobyciu 2. dyplomów mgr i stidiów podyplomowych pójdę na zieloną trawkę. Obłęd! Nie chcę udowadniać, że zasługuję na awans, bo o tym wie dyrekcja, która ocenia pracę przez lata! I to dyrektor,plus ew. Ktoś z kuratorium powinni awansować nauczyciela bez upokarzającej spowiedzi. Co z tym robimy? Iza

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: sobota, 15 sierpnia 2015, 21:16 
Też mnie wk....a ten awans, ale najzwyczajniej w świecie żal mi,jak kasa mi ucieka,a niemoty takie, niby dyplomowane ch...m gruchy obijają, a jak trzeba coś zrobić to"ja jestem po lekcjach"

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 29 stycznia 2016, 12:56 
Zgadzam sie w zupełności,awans powinien być przyznawany za zasługi a nie za wodolejstwo i papierologie

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 13 czerwca 2016, 23:22 
włożę kij w mrowisko - właśnie siedzę i piszę tę teczkę...
bo dla mnie awans to podwyżka...
jestem młodym nauczycielem i musiałam tak po kolei wszystkie teczuszki i nikt mi nie nadał nic z racji stażu
i gdybym się obraziła na biurokrację to nadal miała bym najniższe uposażenie - stażysty.
Tak uważam, że jest to bez sensu, "papierologia" w sumie nikomu nie potrzebna - a już najmniej moim dzieciakom w grupie - ale jak ktoś zauważył, taki jest system podwyżek w oświacie i zgodziłam się z tym w momencie podpisywania mojej pierwszej umowy o pracę.
więc proszę zauważcie też sytuację takich nauczycieli.
To, że piszę tę teczkę nie znaczy, że jestem byle jakim nauczycielem - choć przyznaję że w ostatnim tygodniu trochę niewyspanym :)
pozdrawiam

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 13 listopada 2016, 11:43 
Też jestem temu przeciwny. Młody nauczyciel, który potrzebuje najwięcej czasu na przygotowanie się do lekcji, traci go na biurokracje (prawie 10 lat ). Niech ktoś też udowodni, że odbycie stażu ma wpływ na na wyniki matur i egzaminów zawodowych. Jest to tylko bariera do tego, żeby dostać podwyżkę. W UK np. są widełki. Jestem jak najbardziej za zlikwidowaniem tego dziadostwa. Czy naszych rodziców uczył nauczyciel dyplomowany albo mianowany? To jest kpina i dlatego dziwię się, że nowy rząd, który obiecał likwidację biurokracji w szkole zlikwidował tylko godziny karciane, co w porównaniu do tych stażów jest żadną biurokracją. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: sobota, 5 sierpnia 2017, 17:37 

polski nauczyciel jest taki, że zasługuje na wszystko - co go spotyka; na dobre i złe, taki sobie zawód wybrał, że uczy dzieci, w szkole, i w Sejmie, chyba że sam jest dzieckiem, i szuka oparcia nie wiadomo gdzie, np. w internecie, taki mamy świat, który dorasta; ma 200 000 lat, i nie powiem, co dalej; bo nie wiem; przyszłość jest tworzona, przez Naukę, a więc uczcie; mam dla was miłe słowo, że was podziwiam; i zazdroszczę

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach