Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Re: Przykre życiowe sprawy nauczycieli
WiadomośćDodano: wtorek, 4 lipca 2017, 20:38 
Od roku jestem na emeryturze, nie dlatego, że chciałam, raczej musiałam, Naraziłam się burmistrzowi i trzem koleżankom, które rządza w szkole. Im wolno wszystko, bo pomagały burmistrzowi walczyć z dyrektorką, która nie była mu posłuszna.Jedna z tych trzech zawsze donosi burmistrzowi o wszystkim, druga była motorem napędowym w walce z nieposłuszną dyrektorką, a trzecia nawet zeznawała ,że coś widziała, chociaż w tym czasie była w zupełnie innym miejscu!Obecna dyrektorka otwarcie mówi, że ona nie rządzi w szkole,ona tylko chce i lubi brać dyrektorską pensję, wykonuje więc polecenia burmistrza i wg niego jest dobrym dyrektorem.Zawsze zanim podejmie jakąś decyzję ,biegnie do urzędu miasta...Nauczyciele nie rozmawiają ze sobą, bo jeden boi się drugiego.W pokoju nauczycielskim był podsłuch, nagrania z posiedzenia Rady Pedagogicznej krążyły wśród rodziców i nikt nie poniósł konsekwencji...nagrywała jedna z trzech, a one są nietykalne...Zapytałam jedną z kolezanek ,czy coś zmieniło się w szkole , a ona tylko machnęła ręką i stwierdziła: ,,Jeszcze ? lat i będę miała spokój.Zazdroszczę ci ,że udało się zwiać z tego burdelu!"Jeszcze trzy lata temu była to jedna z najgorszych szkół w Polsce chociaż wyniki nauczania były niezłe, teraz jest jedną z lepszych i nie chodzi o wyniki nauczania, bo szkoła nie ma wysokich wyników w nauce , nie ma laureatów w konkursach.Za to ciągle organizowane są jakieś imprezy i młodzież w nich uczestniczy. Dla młodych ludzi to fajne, bo rzadko uczestniczą w zajęciach lekcyjnych.. Dla burmistrza też dobrze, bo ,,igrzyska" przysparzają zwolenników, a lud im głupszy tym posłuszniejszy i można nim manipulować. Każdemu młodemu człowiekowi zawsze powtarzam Nie Bądz Nauczycielem, bo to najbardziej zniewoleni ludzie !!! I nie jest prawdą,że komuna zniewalała, teraz jest gorzej! Burmistrz nie jest z PIS-u!
Nie wiem po co to opisałam, bo w sumie to mi dobrze na emeryturze!

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Przykre życiowe sprawy nauczycieli
WiadomośćDodano: wtorek, 22 sierpnia 2017, 09:24 
W wielu szkołach dyrektorzy nadużywają władzy i traktują szkoły jak własne folwarki. Mobbing jest codziennością. Ale nauczyciele są zastraszeni, bo z czegoś kredyty trzeba spłacać. A pracy nie ma. Dlatego będzie tak dalej, a może jeszcze gorzej, jak nasz rząd sobie wymyśli, że trzeba wzmocnić władzę dyrektora (żeby mógł swobodniej na przykłąd zwlaniać "złych" pracowników). Nie będzie dobrego poziomu nauczania ni dyscypliny w szkole, w której jest tak zła atmosfera. Ale kogo to obchodzi.

Ps. Podpisałam się "zero", bo od lat w mojej szkole tak się mnie traktuje. Od lat traktuje mnie tak MEN. Społeczeństwo ma o nauczycielach jak najgorsze zdanie. Jeśli próbuję się bronić, to mi mówią, że ciągle narzekam,albo że się nie nadaję do pracy. Lepiej nic nie mówić. Byle się doczłogać do emerytury, bo na zmianę zawodu za późno, kobiety 50-letniej w naszym kraju nikt inny nie zatrudni.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach