Operation timed out after 1001 milliseconds with 0 bytes received Zobacz wątek - Przykre życiowe sprawy nauczycieli - forum.ngo.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Re: Przykre życiowe sprawy nauczycieli
WiadomośćDodano: wtorek, 4 lipca 2017, 20:38 
Od roku jestem na emeryturze, nie dlatego, że chciałam, raczej musiałam, Naraziłam się burmistrzowi i trzem koleżankom, które rządza w szkole. Im wolno wszystko, bo pomagały burmistrzowi walczyć z dyrektorką, która nie była mu posłuszna.Jedna z tych trzech zawsze donosi burmistrzowi o wszystkim, druga była motorem napędowym w walce z nieposłuszną dyrektorką, a trzecia nawet zeznawała ,że coś widziała, chociaż w tym czasie była w zupełnie innym miejscu!Obecna dyrektorka otwarcie mówi, że ona nie rządzi w szkole,ona tylko chce i lubi brać dyrektorską pensję, wykonuje więc polecenia burmistrza i wg niego jest dobrym dyrektorem.Zawsze zanim podejmie jakąś decyzję ,biegnie do urzędu miasta...Nauczyciele nie rozmawiają ze sobą, bo jeden boi się drugiego.W pokoju nauczycielskim był podsłuch, nagrania z posiedzenia Rady Pedagogicznej krążyły wśród rodziców i nikt nie poniósł konsekwencji...nagrywała jedna z trzech, a one są nietykalne...Zapytałam jedną z kolezanek ,czy coś zmieniło się w szkole , a ona tylko machnęła ręką i stwierdziła: ,,Jeszcze ? lat i będę miała spokój.Zazdroszczę ci ,że udało się zwiać z tego burdelu!"Jeszcze trzy lata temu była to jedna z najgorszych szkół w Polsce chociaż wyniki nauczania były niezłe, teraz jest jedną z lepszych i nie chodzi o wyniki nauczania, bo szkoła nie ma wysokich wyników w nauce , nie ma laureatów w konkursach.Za to ciągle organizowane są jakieś imprezy i młodzież w nich uczestniczy. Dla młodych ludzi to fajne, bo rzadko uczestniczą w zajęciach lekcyjnych.. Dla burmistrza też dobrze, bo ,,igrzyska" przysparzają zwolenników, a lud im głupszy tym posłuszniejszy i można nim manipulować. Każdemu młodemu człowiekowi zawsze powtarzam Nie Bądz Nauczycielem, bo to najbardziej zniewoleni ludzie !!! I nie jest prawdą,że komuna zniewalała, teraz jest gorzej! Burmistrz nie jest z PIS-u!
Nie wiem po co to opisałam, bo w sumie to mi dobrze na emeryturze!


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przykre życiowe sprawy nauczycieli
WiadomośćDodano: wtorek, 22 sierpnia 2017, 09:24 
W wielu szkołach dyrektorzy nadużywają władzy i traktują szkoły jak własne folwarki. Mobbing jest codziennością. Ale nauczyciele są zastraszeni, bo z czegoś kredyty trzeba spłacać. A pracy nie ma. Dlatego będzie tak dalej, a może jeszcze gorzej, jak nasz rząd sobie wymyśli, że trzeba wzmocnić władzę dyrektora (żeby mógł swobodniej na przykłąd zwlaniać "złych" pracowników). Nie będzie dobrego poziomu nauczania ni dyscypliny w szkole, w której jest tak zła atmosfera. Ale kogo to obchodzi.

Ps. Podpisałam się "zero", bo od lat w mojej szkole tak się mnie traktuje. Od lat traktuje mnie tak MEN. Społeczeństwo ma o nauczycielach jak najgorsze zdanie. Jeśli próbuję się bronić, to mi mówią, że ciągle narzekam,albo że się nie nadaję do pracy. Lepiej nic nie mówić. Byle się doczłogać do emerytury, bo na zmianę zawodu za późno, kobiety 50-letniej w naszym kraju nikt inny nie zatrudni.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przykre życiowe sprawy nauczycieli
WiadomośćDodano: czwartek, 2 listopada 2017, 15:13 
Rozumiem osoby wpisujące sie tu. Znam ostatnio bardzo wielu, coraz więcej sfrustrowanych nauczycieli, którym jednym podpisem pani minister odbiera życiowy dorobek. Nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że jesteśmy wobec tego bezsilni. Być może , gdybyśmy działali wzorem lekarzy - zaczęto by nas wreszcie szanować. Tyle, ze wówczas byłaby potrzebna jedność miedzy nami. Obecnie mam wrażenie, ze każdy z nas jest samotną wyspą, która martwi się tylko o to, by nie zatonąć, nawet gdy wokół siebie widzi samych tonących. Nie wiem, gdzie się podział etos naszej pracy, wartości, które kiedyś były ważne. Czy naprawdę liczy się tylko spłacany kredyt?
Dajemy się dzielić obecnej władzy, która najlepiej potrafi zarządzać skonfliktowanymi ludźmi.
Pozdrawiam
http://www.bielskibelfer.blog.bielsko.pl/


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron