Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 
Autor/ka Wiadomość
Zobacz profil
 Tytuł: PRZECIWDZIAŁANIE CZY IRONIA ?
WiadomośćDodano: czwartek, 14 kwietnia 2016, 12:02 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 13:19
Wiadomości: 2
DO WSZYSTKICH ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH I PRACUJĄCYCH W OBSZARZE PRZECIWDZIAŁANIA ALKOHOLIZMOWI.

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych "Potrzeba" i swoim własnym mam zaszczyt przedstawić stanowisko komisji dialogu społecznego d/s przeciwdziałania alkoholizmowi.

Długo walczyliśmy o to, aby zwiększyć odległość punktów sprzedaży alkoholu od obiektów chronionych, oraz aby do listy tych obiektów dopisać placówki wsparcia dziennego, gdzie przebywają dzieciaki i tak już dostatecznie skrzywdzone przez los.

Warszawscy radni przyznali nam w końcu rację - jednak nie na długo!

Teraz Władze i Radni m.st. Warszawy postanowili zmienić uchwałę dotyczącą warunków uzyskania koncesji na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Lobby przedsiębiorców jest tak silne i wpływowe, że jest w stanie zmienić dobre prawo z korzyścią dla swoich interesów, które są sprzeczne z interesami mieszkańców tych najmłodszych w szczególności. Nowa uchwała Rady Miasta ma powiększyć odległość punktów sprzedaży alkoholu od obiektów chronionych z 50m do 100m, zwiększyć limit punktów sprzedaży z 2400 do 2900, jak również wyłączenie placówek wsparcia dziennego z obiektów chronionych - są to miejsca gdzie dzieci i młodzież bezpiecznie mogą spędzać czas pozaszkolny bez alkoholu i przemocy w ich domach rodzinnych-. Przypominam , że na dzień dzisiejszy jeden punkt sprzedaży alkoholu w Warszawie obejmuje poniżej 300 mieszkańców, zalecane przez WHO powyżej 1500. Tak więc w Warszawie i w Polsce mamy niechlubny rekord świata w ilości 1 punktu sprzedaży na ilość mieszkańców. Liczy się kasa przedsiębiorców, a nie interes społeczny. Mamy czas wyrazić swoją opinię do 26 kwietnia.

Krzysztof Dąbrowa

Przewodniczący KDS d/s przeciwdziałania alkoholizmowi


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron