Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 
Autor/ka Wiadomość
Zobacz profil
 Tytuł: Czy Powszechne Kształcenie Przyszłych Rodziców jest krokiem
WiadomośćDodano: niedziela, 8 października 2017, 09:47 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 20 grudnia 2016, 23:13
Wiadomości: 1
zapraszam do dyskusji:

Powszechne Kształcenie Przyszłych Rodziców
transformacja edukacyjno-socjalno-kulturowego podejścia do warunków rozwoju kolejnych pokoleń.


Transformacja społeczno-kulturowa, jaka dokonuje się na świecie w drugiej połowie XX wieku, wywiera znaczny wpływ na model funkcjonowania współczesnej rodziny a tym samym na warunki rozwoju kolejnych pokoleń.
Nowe wzorce społeczne ewoluujące przez ostatnie kilkadziesiąt lat często wpływają negatywnie na realizację podstawowych potrzeb rozwojowych dziecka.
Zadaniem stojącym przed społeczeństwem jest określenie i usunięcie negatywnych wzorców społecznych powodujących sytuacje niszczące psychofizyczną konstrukcję dziecka.
Przed naukowcami stoi zadanie przygotowania programów wspierających szeroko rozumianą multidyscyplinarną wiedzę i świadomość przyszłych rodziców.

W każdym społeczeństwie przynajmniej 60% populacji posiada lękowy styl przywiązania. To oznacza, że co najmniej 60% każdej populacji przekaże ten styl kolejnemu pokoleniu. To oznacza, że społeczeństwo traci 60% swoich mocy kreatywnego rozwoju. To oznacza, że część z tych 60% będzie przynosić znaczące, jeśli nie mówić ogromne koszty utrzymania tej grupy. Koszty bezpieczeństwa, opieki socjalnej, opieki zdrowotnej, itp. Według badań ponad 25% kosztów służby zdrowia stanowią koszty leczenia chorób, których podłożem jest wychowanie w warunkach powodujących lękowe style przywiązania.

Powszechne Kształcenie Przyszłych Rodziców to nie tylko idea przekazania przyszłym rodzicom kompleksowej wiedzy o czynnikach tworzących psychofizyczną konstrukcję człowieka. To również dążenie do uzmysłowienia elitom jak istotne dla całego społeczeństwa jest wspieranie rodziców w wypełnianiu ich misji, a także uświadomienie im potrzeby stworzenia nowych wzorców społecznych promujących rodzicielstwo świadomej sprawczości.

Zapraszamy Państwa do debaty na temat zagrożeń, problemów, perspektyw rozwoju a przede wszystkim form pomocy współczesnej rodziny.

Waldemar Lipiński
Fundacja XXII
www.fundacja22.org


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron