Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Pedagog Szkolny
WiadomośćDodano: poniedziałek, 1 grudnia 2008, 17:51 

Jestem nowa na forum i w związku z tym serdecznie witam wszystkich użytkowników.
Poszukuję odpowiedzi na pytanie mnie osobiście nurtujące.
Czy pedagogiem szkolnym może zostać osoba bez wyższego wykształcenia (znam taką panią pedagog)? Dlaczego pytam...?

W jednej ze szkół pani "pedagog" intensywnie bazuje na informacjach dotyczących dzieci od innych dzieci, które tej pani cokolwiek uprzejmie doniosą. Tak Pani pedagog tworzy mity o dzieciach, przyklejając im, tym samym "łatkę" tych niekoniecznie dobrych. Jak wiemy, taką etykietkę trudno mimo starań odczepić.
Jedna z uczennic szkoły ma tatę policjanta - dziewczyna niekoniecznie niegrzeczna - może bardziej dojrzewająca, aczkolwiek ucząca się około oceny db.
Pani Pedagog wezwała rodziców innych dziewcząt na spotkanie osobiście, natomiast rodziców tej dziewczyny, o której piszę - nie zaprosiła. Rozmowę przeprowadziła natomiast z przełożonym taty policjanta!!! mało tego rodzice tej dziewczyny nie zostali poinformowani o całym zajściu, jak się później okazało, bardzo błahym i w zasadzie niebyłym.

Czy tak postępować powinien Pedagog? Gdzie można złożyć skargę na brak kompetencji takiej osoby?

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Pedagog Szkolny
WiadomośćDodano: czwartek, 1 stycznia 2009, 20:45 
Witam!
Zaciekawiło mnie to co napisałaś. Jak dla mnie PEDAGOGA; ale takie sytuacje się zdażają zapewne w niejednej szkole.
Pani pedagog o której piszesz powinna mieć minimum pedagogiczne studia licencjackie i kontynuować wyższe magiesterskie by móc pracować w szkole jako pedagog.
Obecnie jednak większość pedagogów pracujących w szkołach to rzetelni ludzie z doświadczeniem,odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym oraz wyzszymi studiami pedagogicznymi.
To w jaki sposób owa Pani rozwiazała zainstniałą sytuacje, zależy od niej, jednak uważam, że wszyscy rodzice powinni być obecni przy rozmowie.
Pedagog, szczególnie młody zaczynający pracę w zawodzie tak naprawdę uczy sie dopiero tego rzemiosła i często popełnia błędy,bo to też człowiek,ale powinien wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.
Pozdrawiam :)

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 7 stycznia 2009, 18:50 
musi miec wyzsze, chyba, ze studiuje jeszcze!!ale zachowała sie nieodpowiedzialnie!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 5 lutego 2009, 18:54 
nauczyciele to jest też temat rzeka ilu jest takich którzy nie potrafia
przekazac wiedzy ale o podwyzki się dopominają a poza tym tyle urlopu nie ma nikt odpowiedzialności "O" chyba ,że zdarzy się tragedia

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: sobota, 23 maja 2009, 11:46 
mam pytanie jak wygłąda droga do zostania pedagogiem szkolnym i w jakim wieku mozna iść na staż lub praktyki. prosze o odpowiedz

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 3 września 2009, 09:39 
Witam!
Zaciekawiło mnie to co napisałaś. Jak dla mnie PEDAGOGA; ale takie sytuacje się zdażają zapewne w

HA HA HA :lol:
nie jestem pedagogiem ale wydaje mi się że zdażają pisze się przez RZ ?
Ach ta nasza oświata ...

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 8 października 2009, 18:46 
Pedagog w szkole jest po to, aby wszystko co się złego w niej dzieje nie ujrzało światła dziennego na zewnątrz.Najlepiej załatwić to we własnym zakresie w swoim podwórku.Cierpi na tym wizerunek szkoły, i uwierzcie mi to się dzieje naprawdę,pedagog potrafi z rodzica zrobić głupiego i wszystko mu wmówić, skończył przecież psychologię.Pozdrawiam pedagoga z jednej ze szkól w mieście Ciechanowie, naprawdę swoja pracę wykonuje nad podziw rzetelnie.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 17 stycznia 2010, 14:47 
haha od kiedy pedagog szkolny jest po psychologii? :|
pedagog szkolny ma taka sama specjalizacje co wychowawca swietlicy :lol: czyli jest po pedagogice opiekunczej ;)

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 26 stycznia 2010, 09:20 
witam! jestem po studiach mgr geograficznych ale posiadam przygotowanie pedagogiczne, czy mogę zatem zostać pedagogiem szkolnym??

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 16 lutego 2010, 11:31 
Witam.

Ja w sumie mam nieco podobne pytanie do poprzenika, jestem po psychologii w zwiazku z czym moge zostac podagogiem ?

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach