Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Re: Pedagog Szkolny
WiadomośćDodano: czwartek, 11 marca 2010, 10:25 
Praca pedagoga szkolnymego znacznie różni się od pracy nauczyciela świetlicy więc powinien on skończy przynajmniej odpowiedni kurs kwalifikacyjny dający odpowiednie uprawniwnia.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 29 lipca 2010, 13:13 
Witamj:) Suplement, który absolwent otrzymuje po zakończeniu nauki, informuje jakie kompetencje posiada osoba (gdzie może być zatrudniona) po zakończeniu nauki. Pedagogiem zostaje osoba, która studiowała pedagogike resocjalizacyjną, lub opiekuńczo wychowawczą, społeczno - wychowawczą.Wydaje mi się to sprawiedliwe poniweważ osoby po tych kierunkach nie mogą uczyć biologii lub języka angielskiego. zawsze każdy z was może zrobić podyplomówkę:)

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 20 września 2010, 11:23 
RuDa DrAżYnA napisał(a):
mam pytanie jak wygłąda droga do zostania pedagogiem szkolnym i w jakim wieku mozna iść na staż lub praktyki. prosze o odpowiedz

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:14 
Maria napisał(a):
\(...) pedagog potrafi z rodzica zrobić głupiego i wszystko mu wmówić, skończył przecież psychologię

jest zasadnicza różnica pomiędzy psychologiem a pedagogiem.
Zadziwiające, że przy takiej umiejętności oceniania innych, pani tej różnicy nie widzi.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 26 maja 2011, 18:42 
swietliczanka ty to tez się wiedzą nie popisalaś, moze w twoim mieście nie ma studiów w kierunku "peadagogika szkolna" i pedagogiem szkolnym zostaje się po ped. opiekuńczej z braku laku, wiedz jednak, że jest też odrębny kierunek dla pedagogów szkolnych, ja koncze uzupełanijące dwuletnie w tym kierunku. Ale najbardziej rozbawiły mnie pytania czy po geografi mozna zostac pedagogiem. Tak jasne, to może po matematyce lekarzem? Ludzie zastanówcie się, dziwicie się, że wokół nas jest tyle niekompetentnych ludzi na różnych stanowiskach, a sami chcielibyście pracować na stanowisku, do ktorego nie macie przygotowania (kilka zajęć w semstrze, które sa przygotowaniem pedagogicznym by móc być nauczycielem np. geografi to tak naprawdę wiedza zerowa. Można by zapytac wprost - czy kolezanka studiując tę geografię i chodząć na dodatkowe zajęcia z peadgogiki posiadła wiedzę np na temat interweniowania w sprawie zjawiska przemocy wobec dziecka w rodzinie? nie? to może lepiej by pedagogiem szkolnym został ktoś z odpowiednim przygotowaniem....)

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 17 października 2011, 16:16 
Psycholog jak najbardziej może zostać pedagogiem w szkole, u nas tak jest. Jakby było mało jest specjalistą od DDA!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 15 sierpnia 2014, 18:46 
Witam należy mie ukończony kurs lub studia z wychowania opiekuńczego

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach