Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Szukam osoby popierające zniesienie awansu zawodowego nauczy
WiadomośćDodano: wtorek, 7 września 2010, 20:10 
Jestem nauczycielem mianowanym od lat z nadania. Mógłbym już dawno starać się o stopień awansu nauczyciela dyplomowanego, ale od samego początku nie godziło się to z moimi przekonaniami. Przed czterema laty dyrektor szkoły namówił nie na rozpoczęcie ścieżki. W międzyczasie rozchorowałem się i tak przerwałem swój awans. Myślę jednak, że i tak nie ukończyłbym ścieżki, gdyż szczerze powiedziawszy nie mogłem się do tego zabrać jak należy. Bo i jak można robić coś jak należy, jeśli nie ma się do tego przekonania i jeśli nie wierzy się w to co się robi.
W tym roku postanowiłem, że nie będę ubiegał się o wyższy stopień awansu zawodowego i nie będę robił z siebie idioty.
Postanowiłem jednak szukać innej drogi: chce walczyć z tym bzdurnym przepisem i do tej walki poszukuję współpracowników.
Jestem pewien, że w społeczności nauczycielskiej znajdzie się wiele osób, które podzielają moje zdanie i wspólnym wysiłkiem rozpoczniemy prace od podstaw, pracę trudną, ale myślę, że nie daremną.
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli, pragnących podjąć tę walkę i nie tylko.
Krzysiek K.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Szukam osoby popierające zniesienie awansu zawodowego nauczy
WiadomośćDodano: sobota, 11 września 2010, 05:31 
Popieram Cię. Brak mi słów aby pisać o upokorzeniu jakie mnie w życiu dotknęło - żeby robić ten cholerny awans.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: sobota, 11 września 2010, 18:57 
To o czym Pan pisze, to święta racja. W oświacie przez ostatnie 10 lat zatracono wszelkie wartości , wzorce do naśladowania. Teraz liczy się tylko szmal i ten, kto ma szersze łokcie do rozpychania.
Dla mnie nauczyciela z wieloletnim doświadczeniem, mistrzem w swoim zawodzie również jest upokorzeniem stawać przed Komisja Oświatową i dokumentować mój dorobek.
Proszę Pana, to ich rola (Kuratorów, wizytatorów) i dyrektora szkoły, aby w oświacie , w szkołach awansować nauczycieli - w ludzki, życiowy sposób. Ale oni to maja w d.......
Uważam ,że
urzędnicy mają obowiązek jeździć po szkołach i w porozumieniu z dyrektorem nadawać awanse zawodowe, za całokształt pracy nauczyciela. A tak , nauczyciele zabiegają o awanse, tracąc z pola widzenia, to co najważniejsze , - naukę dzieci i młodzieży.
Kto tego nie widzi, albo nie chce dojrzeć - ten nie powinien pracować w oświacie.

Jestem za natychmiastowym zniesieniem awansów zawodowych i nadania im z urzędu nauczycielom pracującym co najmniej 15 lat przy tablicy, a nie za biurkiem !!!!!!!!!!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 12 września 2010, 05:25 
Czekam, aż zniosą ten idiotyczny awans na nauczyciela dyplomowanego. Pracując w szkole 20 lat, mając 91 wyróżnień jako nauczyciel za pracę z dziećmi i młodzieżą- od szczebla gminy po osiągnięcia ogólnokrajowe - zastanawiam się co jeszcze muszę udowodnić urzędnikom oświatowym aby ten awans otrzymać.
Powiem tak: ten awans należy mi się z urzędu w trybie natychmiastowego Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej - ( tak jak kilka lat temu zrobili to dla siebie związkowcy oświatowi - Słowa o związkowcach-nauczycielach dyplomowanych warte są rozwinięcia. Ustawa KN była nowelizowana o część awansową w czasie, kiedy w MEN "rządzili" związkowcy z oświatowej "S" (Hantke, Wittbrodt, Książek...) To oni z całą świadomością, a nawet premedytacją, wprowadzali zapisy dotyczące tzw. szybkiej ścieżki awansu "na dyplomowanego" dla związkowców. Nie trzeba było mieć wówczas nawet stażu nauczycielskiego "przy tablicy", żeby taki awans uzyskać niemal z urzędu. Wystawiali sobie ministerialne opinie i zaświadczenia, w oparciu o które spełniali inne niż reszta nauczycieli warunki awansu. Dzisiaj obsiadają fotele związkowe w regionach i różnych związkowych zarządach. Dodatkowo nieprzyzwoicie angażują się politycznie. Teraz ci dyplomowani związkowcy, bez doświadczenia i stażu nauczycielskiego, "trwają" na związkowych stanowiskach oderwani od rzeczywistości szkolnej i czekają do emerytury). Awans należy mi się - jak wiernemu psu zupa!!!
Nie rozumiem dlaczego mam składać teczkę z papierami do Kuratorium, od 10 lat finansowo dostaje w tyłek.
Nie będę dalej rozwijał tego tematu , ponieważ wstyd mi za moich przełożonych. Takich jak ja nauczycieli w oświacie jest bardzo dużo - nauczycieli, którzy nie widzą sensu awansowania w tak perfidny sposób. Nauczycieli, na których opiera się edukacja , a wszyscy łącznie z Panią Minister Edukacji mają nas w nosi.
Przykra oświatowa rzeczywistość.
Awans ten - należy się nam z urzędu, za ciężka codzienna pracę z dziećmi i młodzieżą przez 20 lat pracy, a nie za zebranie teczki z papierami i przedstawienie jej w Kuratorium.
Kto tego nie rozumie, albo nie chce zrozumieć , ten nie powinien pracować w oświacie.
I mało już mnie obchodzi ,że jest ustawa o awansach zawodowych, skoro jesteście w stanie zmienić w ciągu 2 tygodni ustawę hazardową, to proszę również zmienić w ciągu 2 tygodni ustawę o awansach zawodowych nauczycieli.
Chyba,że nie widzicie, że wyrządzacie nauczycielom krzywdę.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 12 września 2010, 09:16 
Zgadzam się całkowicie, chociaż sama zrobiłam papiery - odbyłam staż, ale nie jest on wzorcowy, gdyż zgromadziłam dokumenty z rzeczywistych własnych osiągnięć. Nie złożyłam jednak teczki, nie mam stałej pracy, a dyplomowanego nikt nie zechce zatrudnić - jest drogi. Nadal poświęcam wiele czasu na dodatkowe zajęcia, uczestniczę w różnych imprezach, szkoleniach. Jednak nikt tego nie widzi, może poza uczniami, z którymi się spotykam. Nie pracuję na pełnym etacie, ale z wyrównania, o którym tyle się mówiło i pisało w grudniu, nic nie dostałam. Pieniądze przeznaczono na nagrody tych, którzy zarabiają po 3, 5 tys - mają nadgodziny, są dyplomowani i wybrani. A z takich jak ja, uczniowie śmieją się, że muszę bardzo lubić tę pracę skoro wciąż pracuję, bo zarobki są marne. Cieszę się jednak, gdy zagadują mnie na przerwie, przychodzą do mnie po rad, gdy do niektórych nauczycieli biją się podejść. przerwa jest przecież, by odpocząć. Coś jest nie tak z naszym szkolnictwem!!!Coraz trudniej być człowiekiem, a tym bardziej autorytetem.
Pozdrawiam pedagogów z przekonania.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 12 września 2010, 19:09 
Witam
Jestem nauczycielem stażystą chociaż od kilku lat pracuję w zawodzie będąc na ciągłych zastępstwach. Zawsze zabraknie mi kilku tygodni do tego by odbyć w końcu ten ch.... staż.
Mam już tego dosyć. Kończy sie rok szkolny i od listopada, grudnia dostaję kolejne zastępstwo.
I tak w koło Macieju! Do dyplomowego to już chyba nie dożyję !
Jestem jak najbardziej za zniesieniem awansu zawodowego nauczycieli!!!!!!!!!!!!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 17 września 2010, 17:08 
Podzielam nastroje. Również należę do tych, którzy ponad 20 lat poświęcili szkole zaniedbując własne dzieci, własną rodzinę. Awans, choć z niesmakiem, zrobiłam, bo rodzina stwierdziła, że powinnam to była zrobić choćby ze względów ambicjonalnych. Mimo, że najstarsza w gronie anglistek, większości moich uczennic, byłam zawsze prekursorem wszelkich działań. Z komputerami miałam do czynienia od pierwszych modeli. To ja miałam w domu pierwszy laptop ZX Spectrum, na którym redagowałam pierwsze testy, podczas, gdy moje młodsze, patrzące na mnie z zawiścią koleżanki robiły je jeszcze odręcznie. Pierwsza korzystałam na lekcjach z materiałów z Internetu, z projektora, multimediów, itd. I co z tego? Co jakiś czas byłam kąsana, oczerniana. Teraz, po tylu latach dochodzę do wniosku, że szkoda było się szarpać, żeby młodym i innym cokolwiek udowadniać. Robienie teczki było zdecydowanie czasem straconym. Nauczyciele z takim stażem powinni ten awans mieć z urzędu. To MEN jest odpowiedzialny za zniszczenie autorytetu nauczyciela, a w szczególności nauczyciela z długim stażem, z którego zrobiono niedojdę życiową, nieuka i prezyczynę wszelkich niepowodzeń uczniowskich w polskiej szkole. Wstyd.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Szukam osoby popierające zniesienie awansu zawodowego na
WiadomośćDodano: niedziela, 26 maja 2013, 18:06 
Jak najbardziej jestem za zniesieniem stopni awansu./ Po co komu ta bzdurna biurokracja, jakby malo bylo innych papierow do uzupelniania. Zawod nauczyciela jest od nauczania jak sama nazwa wskazuje, a nie od pisania bzdurnych papierow, zeby komus cos udowodnic...pani minister, ze w pocie czola tyramy gorzej od przyslowiowej pani na kasie w supermarkecie? Zamiast wynajdowac nowe uchwaly utrudniajace prace nauczycielom, zacznijcie wkoncu ich doceniac i pomagac, czyz nie tak powinno byc?

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 23 kwietnia 2015, 10:05 

Zgadzam się z Wami!!! Awans zawodowy na dotychczasowych warunkach nie ma nic wspólnego z umiejętnościami nauczyciela. Znam nauczycieli mianowanych i dyplomowanych, którzy tracą pracę co rok, ponieważ nie radzą sobie z uczniami i w ogóle nie potrafią uczyć. I znam nauczycieli kontraktowych, którzy są świetnymi nauczycielami, bardzo zaangażowanymi w pracę, a nie mogących wejść na wyższe stopnie awansu z powodu głupich zasad biurokratycznych. Ten kto umie "lać wodę" w papierach-to będzie miał awans, niezależnie od jego umiejętności dydaktycznych i zaangażowanie w pracę z uczniami.
Awans powinien odbywać się na innych zasadach - np. wg stażu pracy, lub ilości i jakości konkretnych kursów czy studiów podyplomowych, wyników swoich uczniów, lub wg innych WYMIERNYCH kryteriów!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 23 kwietnia 2015, 10:19 

Albo w ogóle powinni znieść ten awans i ustalić dla wszystkich średnią kwotę wynagrodzenia + poszczególne dodatki pieniężne za KONKRETNE osiągnięcia.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach