Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Jak pomagać skutecznie właściwym osobom we właściw sposób
WiadomośćDodano: niedziela, 27 listopada 2011, 17:15 
Mam kontakt z fundacją i mam swoje refleksje na temat wspólpracy z osobami wspieranymi. Stąd moje pytanie, prośba o radę. Jak pracować aby własciwa pomoc docierała do osob naprawdę potrzebujących niekoniecznie do najobrotniejszych.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Jak pomagać skutecznie właściwym osobom we właściw sposó
WiadomośćDodano: niedziela, 18 grudnia 2011, 08:57 

temat rzeka i opowiadać by można było wciąż i w kółko, jest sporo sposobów, przede wszystkim nie dajesz tym którzy się zgłoszą jako pierwsi czy najgłośniejsi, co do obrotności to niekiedy warto ją docenić choć ty pewnie piszesz o "prawnikach biedy". A tak na serio zacznijcie współpracę z OPS innymi organizacjami itp, współpracujcie z wolontariuszami niech oni mają bieżący kontakt - tylko trzeba pamiętać coby koszty sprawdzania nie przerosły pomocy jaką dajemy ;)

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 17 stycznia 2012, 11:51 

Kontrola bezpośrednia by musiała być a nie przepisy.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 18 stycznia 2013, 12:15 
Witaj,
Osobiście pomagam przez tą stronę https://www.pikadela.pl/page/wspieram, dopiero zaczynają ale myślę, że fajna inicjatywa :D Trzymam za nich kciuki!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 21 maja 2015, 13:03 

Organizacjom i osobom zainteresowanym tematyką pomocy młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym polecamy bezpłatny podręcznik, opracowany w ramach projektu „Dorosłość, samodzielność, praca”, przedstawiający nowatorską metodę współpracy trójsektorowej. Dzięki przetestowanemu modelowi współpracy, udało się skutecznie pomóc młodzieży wejść w dorosłe życie, jednocześnie obniżając koszty wsparcia. Współpracując - instytucje rynku pracy, pomocy i integracji społecznej oraz przedsiębiorstwa - mogą lepiej działać na rzecz startu zawodowego młodzieży, która nie ma wsparcia i wzorców wśród rodziny i bliskich. Pomogą im w tym psycholog, coach, mentor, asystent zawodowy i asystent rodzinny, realizując opracowane wspólnie indywidualne plany pomocy. Chcecie dowiedzieć się więcej? Odwiedźcie naszą stronę internetową i pobierzcie bezpłatny podręcznik.
http://dsp.zarr.com.pl/upowszechnienie/
Obrazek

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 14 października 2015, 20:04 

Forumowicze, już od jakiegoś czasu angażuję się społecznie i szukam njalepszych sposobów na dotarcie do najbardziej potrzebujących. Spędziłem kilka lat w Stanach i tam crowdfunding jest bardzo popularny (działa tam 4 sektor gospodarki) i każda osoba lub mniejsza społeczność wspiera konkretne inicjatywy. Są strony typu indiegogo.com albo crowdrise.com. W Polsce na podobnych zasadach działa ideafairplay.pl. Jeśli nie ma się czasu na wolontariat albo pojawianie się na akcjach charytatywnych czy aukcjach można internetowo wspierać wybrane organizacje. Proste.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 26 lipca 2016, 14:13 

Teraz tego typu wsparcie jest coraz popularniejsze. Do największych serwisów pośredniczących w tego typu akcjach należą chyba pomagam.im oraz siepomaga.pl

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach