Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Wznowienie działalności Regionalnego Ośrodka EFS
WiadomośćDodano: środa, 29 października 2008, 16:02 

Witam

Chciałem poinformować, że od 1 listopada wznawia działalność Regionalny Ośrodek EFS w Kielcach. Naszym zadaniem jest zapewnienie wsparcia dla wszystkich projektodawców Kapitału Ludzkiego, w szczególności dla organizacji pozarządowych, szkół i instytucji z terenów wiejskich. Z naszych usług mogą korzystać osoby reprezentujące instytucje z terenu powiatów: M. Kielce, jędrzejowskiego, kieleckiego, koneckiego, pińczowskiego, skarżyskiego, starachowickiego i włoszczowskiego. Projektodawcy z pozostałych powiatow województwa będą mogli uzyskać pomoc w nowym Ośrodku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ponieważ w poprzednich latach z naszej pomocy w ramach tego projektu korzystały osoby z NGO w Kielc i calego województwa, postanowiłem tutaj poinformować o tym, że znowu działamy. I mam nadzieję, że moderatorzy mi tego wątku nie skasują. Nie chodzi mi o reklamę (bo i tak jak ruszymy, będziemy mieli mnóstwo osób zainteresowanych pomocą), ale o informację, że bezpłatnie pomagamy org. pozarządowym z regionu.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy i porady w sprawach związanych z Kapitałem Ludzkim (EFS), jestem do dyspozycji. Postaram się w miarę szybko odpowiadać na wszystkie pytania.

Pozdrawiam
Dariusz Kurcman
Stowarzyszenie Integracja i Rozwój

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Wznowienie działalności Regionalnego Ośrodka EFS
WiadomośćDodano: czwartek, 30 października 2008, 17:30 
Moze by sie przydalo zrobic konferencje dla wszystkich podmiotow zainteresowanych POKL szukajacych partnerow w celu poznania sie nawzajem i dopasowaniem do swoich potrzeb? Zadnej merytoryki tylko cos w stylu Targow dla organizacji pozarzadowych i administracji publicznej?

Poszukujemy partnera, ktory wsparlby merytorycznie (trenerzy, bo jest nas za malo!) i finansowo (zabezpieczyl projekt przed opoznieniami wyplaty transz...) projekty Centrum Wolontariatu. Dzialamy na polu wolontariatu, edukacji nieformalnej, praw czloweka, dzialan strazniczych, kultury i sztuki.

Dariuszu, tylko jak to wypali, to napisz, ze to byl moj pomysl ;)

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Wznowienie działalności Regionalnego Ośrodka EFS
WiadomośćDodano: piątek, 31 października 2008, 17:14 

Nie jestem przekonany, czy akurat konferencja jest dobrym pomysłem, bo generalnie każdy by przyszedł ze swoim pomysłem, pewnie z bardzo różnych dziedzin. Poza tym nie bardzo wiem, jak taka masowa impreza mogłaby wyglądać. Ale przemyślimy ten pomysł i albo wrzucimy to w naszą działalność w przyszłym roku (bo na ten nie ma już możliwości), albo pogadam z ŚBRR, może oni podchwycą pomysł. Bo pomysł jest ciekawy, tylko trzeba sie zastanowić, jak to zorganizować, żeby osiągnąć jakiś konkretny efekt. Może rzeczywiście coś w rodzaju targów, krótkich prezentacji na ten temat i dyskusji w grupach tematycznych.

Na pewno w przyszłym roku będziemy prowadzić szkolenia ze współpracy partnerskiej, gdzie mówimy jak taką współpracę zawiązać i prowadzić, ale jest to też okazja do rozmów między uczestnikami na ten temat. Bo na te szkolenia generalnie przychodzą osoby, które często szukają partnerów. Ale to będzie dopiero po nowym roku.

Na pewno mogę natomiast zaproponować coś innego. Pracuje u nas animator, ktorego zadaniem jest wspieranie partnerstw i poszukiwanie partnerów dla organizacji. To ma formę wsparcia indywidualnego, mamy pomagać w rozmowach między partnerami, pomóc w przygotowaniu porozumienia itp. Jeśli chcesz, mogę cię z tą osobą skontaktować, może będzie on w stanie coś pomóc. Zagadnienia poszukiwania partnerów i zawiązywania partnerstw to dość trudna i czasochłonna sprawa, ale może będziemy w stanie pomóc. Tylko jest jeden warunek, planowana współpraca musi dotyczyć POKL.

Jeśli szukacie partnera do wsparcia finansowego, to chyba najlepszym partnerem tutaj może być JST, problemem jest tylko kwestia przekonania ich do pomysłu. Ale jeśli projekt byłby skierowany do społeczności lokalnej i władze lokalne widziałyby korzyść z jego realizacji, jest spora szansa, żeby ich przekonać. Jeśli masz konkretny pomysł i będzie to w obszarze wsparcia EFS, możemy pomóc w rozmowach z JST.

Na pewno nie bójcie się opóźnienia w płatnościach w projekcie, wiem, że krążą już o tym legendy, ale teraz w POKL jest trochę inna sytuacja i takich zatorów w płatnościach jak kiedyś raczej nie będzie. O ile nie zawali się sprawozdawczości, rzecz jasna.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach