Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Budżet obywatelski - projekty inwestycyjne na gruntach prywa
WiadomośćDodano: niedziela, 23 października 2016, 10:22 

Witajcie,

Jestem członkiem jednej z organizacji pozarządowych, która bierze aktywny udział w tworzeniu regulaminu i przeprowadzania procesu budżetu obywatelskiego w naszej gminie. Jesteśmy właśnie na etapie ewaluacji pierwszej edycji. Jednym z zapisów w naszym regulaminie jest realizowanie tzw. "projektów twardych" - czyli inwestycyjnych - wyłącznie na terenach należących do gminy. Niestety, terenów tych nie jest zbyt wiele, a gmina nie dopuszcza żadnej możliwości realizowania takich projektów na gruntach prywatnych, ale za zgodą właściciela (umowa notarialna, użytkowanie na na dany okres - możliwości jest wiele). Wiem, że pozwala na to regulamin BO Pragi Południe, jednak jest to przykład unikalny, poza tym dzielnice miasta stołecznego funkcjonują jako samorządy na dość specyficznych zasadach. Nasi włodarze uważają, że to niezgodne z prawem, zaś władze Pragi Południe "wystawiają się na ostrzał". Być może potrzeba nam więcej przykładów, żeby przekonać naszych Partnerów - czy znacie przykłady innych polskich samorządów, w których regulamin budżetu obywatelskiego dopuszcza możliwość realizowania projektów inwestycyjnych na gruntach nie będących własnością gminy?

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach