Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak czytać sprawozdanie merytoryczne? Wysokość najwyższe
WiadomośćDodano: poniedziałek, 12 grudnia 2016, 10:43 
Uważam, że takie informacje o zarobkach w ngo są, przynajmniej dla mojej organizacji, bardzo szkodliwe.
Jeśli zwracam się do kogokolwiek o wsparcie finansowe, to nic dziwnego, że jestem niewiarygodna.
Jak można mi uwierzyć, że członkowie mojego stowarzyszenia robią ten remont za darmo, w ramach pracy społecznej? Jak można uwierzyć, że nic z tego nie mam?
Dla przeciętnego "zjadacza chleba" jest to co najmniej podejrzane.
Szczerze mówiąc taka fundacja powinna przestać być ngo i zwyczajnie stać się firmą. A tak pewnie jeszcze jest opp.
Nie mam nic przeciwko jakimś wynagrodzeniom w ngo. Jednak z pewnym umiarem. Zwłaszcza jeśli "wyciągamy ręce" po pieniążki do sponsorów.

Niestety, takie są w naszym kraju realia i myślenie społeczeństwa. Nikt mnie nie wesprze jeśli dowie się , że w organizacji zarabia się dużo więcej.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 12 grudnia 2016, 11:18 

Nie wiem czy zauważyłaś, ale fundacja, w której pracownicy tak dużo zarabiają, nie zwraca się do nikogo po "wsparcie finansowe". Po prostu wykonuje swoją robotę - badania naukowe, prowadzi również działalność gospodarczą, jak widać niezwykle dochodową (pogratulować!).

To tak, jak gdyby właściciel małej firmy np. kwiaciarni albo usług sprzątających, irytował się, że Microsoft czy Google zarabiają miliardy dolarów, bo "robią złą prasę firmom".

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 14 grudnia 2016, 09:56 
Izabella napisał(a):
Jak można mi uwierzyć, że członkowie mojego stowarzyszenia robią ten remont za darmo, w ramach pracy społecznej? Jak można uwierzyć, że nic z tego nie mam?

Jedyne co mogę doradzić to: zmień podejście. Nikt przecież nie każe ci tego robić za darmo. Bierz za to wynagrodzenie. A potem to wynagrodzenie możesz przekazać na co chcesz - np. na twoich podopiecznych, na remont. Sfrustrowany i zmęczony kierownik takiej instutucji nie jest wydajny.

Widzisz taki mamy świat, nikt cię nie będzie szanował za to że robisz coś bezinteresownie. Dlatego pamiętaj aby nie wieszać psów na ludziach zamożnych - najpierw trzeba być bogatym aby móc pomóc biednym (i wielu ludzi bogatych to robi).

Ale ale, skończmy ten OFF TOPIC.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach