Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 
Autor/ka Wiadomość
Zobacz profil
 Tytuł: Stowarzyszenie zwykłe - jakiekolwiek korzyści?
WiadomośćDodano: wtorek, 28 lutego 2017, 23:36 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 26 lutego 2017, 22:39
Wiadomości: 1
Witam

Trochę pochopnie i z braku wiedzy wspólnie z kolegami założyliśmy stowarzyszenie zwykłe. Chcemy organizować piłkarską ligę szóstek a także turnieje okazjonalne i charytatywne. Założyliśmy że główne źródła utrzymania tych rozgrywek to wpisowe od zawodników, współpraca z przedsiębiorstwami lokalnymi (sponsoring), oraz dotacje z budżetu gminy.

No i tak:
Dotacje : kwoty o jakie można się tam wystarać ledwo staraczają no organizacje dwóch może trzech turniejów a my mamy w planach organizować takie zdarzenia co najmniej raz w miesiącu, nie mówiąc już o lidze. Poza tym w konkursach na dotacje jest spora konkurencja tym bardziej że pojawiają się tam stowarzyszenia rejestrowe działające od jakiegoś czasu także my jako nowo zarejestrowane stowarzyszenie zwykłe z pewnością liczyć...nie możemy.

Darowizny i Sponsoring: Co do pierwszego to nie chcemy żebrać bo po co? skoro możemy zaoferować firmie fajną reklamę na stronie internetowej,fanpage-u, boiskach, habitach, plakatach, mediach lokalnych i wielu innych nośnikach, wiec zdecydowanie wolimy oferować obustronną współpracę (sponsoring) a nie prosić o darowiznę.
Sponsoring - jako że jest to działalność reklamowa (usługa) to jako stowarzyszenie zwykłe prowadzić...nie możemy.

Wpisowe od zawodników : Tu pojawia się kwestia odpłatnej działaności pożytku publicznego, czyli pokrywanie kosztów organizacji opłatami od zawodniów w proporcjach 1/1, które jako stowarzyszenie zwykłe prowadzić...nie możemy.

W zasadzie jedyne źródło utrzymania stowarzyszenia zwykłego to cud z nieba taki jak dotacja albo darowizna czyli nieco mniejszy cud.
Oczywiście przekształcimy to stowarzyszenie w rejestrowe ale możemy to zrobić nie wcześniej niż za 3 miesiace bo tak wynika z przepisów z tego co wiem.
Wydaje mi się że stowarzyszenie zwykłe nie daje nic pozytywnego a jedynie wymusza na nas prowadzenie ksiąg rachunkowych...
Chyba że się mylę i ktoś ma dla nas jakiś pomysł bo chcemy zacząć działać a czujemy że mamy związane ręce przez 3 miesiące. Dodam że jedyne czego dokonaliśmy to wpis do ewidencji stowarzyszeń w starostwie, nie mamy jeszcze nadanego nipu i regonu jeśli to istotne bo może da się jeszcze to stowarzyszenie wycofać i założyć normalne.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron