Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Pomoc - stowarzyszenie - zadanie publiczne - nie wykonanie p
WiadomośćDodano: czwartek, 22 marca 2018, 16:58 
Chciałbym dowiedzieć się informacji na temat nie zrealizowania jednego z punktów zadania publicznego . Jesteśmy stowarzyszeniem które zrzesza 4 Gminne kluby piłkarskie . W roku 2018 podpisaliśmy umowę na wykonanie zadania publicznego w którym jednym z punktów było stworzenie drużyny młodzieżowej na terenie Gminy. Interesuje mnie jakie mogą być konsekwencje za nie wypełnienie tego punktu , mimo iż inne są wypełniane . Kto poniesie odpowiedzialność i w jakim stopniu ? Wiemy już w marcu po przelaniu pierwszej transzy i wydaniu małej ilości środków że będzie to ciężkie do zrealizowania mimo że to był punkt umowy .

Kolejne pytanie : Przyznano nam środki na zadanie stosunkowo nie dawno . Gdyby prezes który podpisał umowę zrezygnował i wystąpił z zarządu , czy będzie ponosił odpowiedzialność za nie wykonanie tej części zadania na koniec roku , jak zabezpieczyć się aby po rezygnacji nie ponosić odpowiedzialność ?i . Jezeli zarząd wybierze nowego prezesa który będzie kontynuował zadania umowy czy przechodzi na niego odpowiedzialność ? Czy jedyne wyjście to zwrot transzy na konto i próba rozpoczęcia walki o kolejny konkurs , aby nikt nie był pociagany do odpowiedzialności.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Pomoc - stowarzyszenie - zadanie publiczne - nie wykonan
WiadomośćDodano: piątek, 23 marca 2018, 01:33 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 12:07
Wiadomości: 1372
Lokalizacja: Wrocław
To że Prezes podpisał umowę nie oznacza, że tylko on ponosi odpowiedzialność za podjęte zobowiązania. Wg przepisów odpowiedzialność za zobowiązania stowarzyszenia solidarnie ponoszą wszyscy członkowie zarządu całym swoim majątkiem, jeśli egzekucja z majątku stowarzyszenia jest bezskuteczna. W przypadku gdy nie jesteście w stanie zrealizować zadania to lepiej od razu rozwiązać umowę dotacyjną i próbować rozliczyć dotychczasowe wydatki opłacone z dotacji. Natomiast jeśli punkt dot. utworzenia drużyny młodzieżowej nie jest głównym celem tego zadania publicznego, a jedynie jednym z wielu punktów, to można też próbować wprowadzić zmiany (korektę) w waszej ofercie aneksem do umowy dotacyjnej , wykreślając zapisy o drużynie i np. zastępując je innym działaniem.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron