Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Dokumenty, które powinien przedstawić wolontariusz
WiadomośćDodano: niedziela, 15 listopada 2015, 11:00 

Cześć,
jestem w trakcie tworzenia miejsca dla wolontariuszy w klubie dziecięcym. Stąd rodzi się pytanie, jakie dokumenty powinien mieć wolontariusz.

a. Książeczka sanepidowska - czy musi być/ fajnie, gdyby była? No i, czy podbita tylko przez lekarza, czy obowiązkowo z badaniami?

b. Zaświadczenie o niekaralności - skoro wychowawcy kolonijni powinni, to wolontariusze pracujący z dziećmi codziennie też? Co my (jako Fundacja) powinniśmy wystawić, żeby wolontariusz dostał zaświadczenie bezpłatnie?

c. Czy wolontariusz w klubie dziecięcym musi mieć uprawnienia do pracy z maluszkami do 3lat?

Szukając odpowiedzi przekopałam wiele stron, ustaw (przede wszystkim o wolontariacie), proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedzi ;)

Dodatkowo wiem, że potrzebne będzie porozumienie między Fundacją a Wolontariuszem i szkolenie bhp. To akurat wyraźnie jest napisane w Ustawie :)

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Dokumenty, które powinien przedstawić wolontariusz
WiadomośćDodano: wtorek, 17 listopada 2015, 13:59 

Kamila_S napisał(a):
Cześć,
jestem w trakcie tworzenia miejsca dla wolontariuszy w klubie dziecięcym. Stąd rodzi się pytanie, jakie dokumenty powinien mieć wolontariusz.

a. Książeczka sanepidowska - czy musi być/ fajnie, gdyby była? No i, czy podbita tylko przez lekarza, czy obowiązkowo z badaniami?

b. Zaświadczenie o niekaralności - skoro wychowawcy kolonijni powinni, to wolontariusze pracujący z dziećmi codziennie też? Co my (jako Fundacja) powinniśmy wystawić, żeby wolontariusz dostał zaświadczenie bezpłatnie?

c. Czy wolontariusz w klubie dziecięcym musi mieć uprawnienia do pracy z maluszkami do 3lat?

Szukając odpowiedzi przekopałam wiele stron, ustaw (przede wszystkim o wolontariacie), proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedzi ;)

Dodatkowo wiem, że potrzebne będzie porozumienie między Fundacją a Wolontariuszem i szkolenie bhp. To akurat wyraźnie jest napisane w Ustawie :)

Moim zdaniem wymagane są tylko te formalne z ustawy, a reszta zależy od rodzaju pracy jaka ma wykonywać wolontariusz. Jeśli tak jak w twoim przypadku to praca z małymi dziećmi to jakie są wymagania wobec pracownika, który by robił podobne rzeczy. Nie twierdzę, że wszystkie wymogi, dla pracowników są też konieczne w przypadku wolontariuszy ale tym bym się kierowała :)

gadu-gadu: 43576851

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Dokumenty, które powinien przedstawić wolontariusz
WiadomośćDodano: wtorek, 17 listopada 2015, 15:10 

Już dotarłam do ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 i jest tak napisane, że wolontariusz musi odbyć płatne 40h szkolenie, plus standardowe dokumenty, badania sanepid, niekaralność.

i pojawia się problem, bo na szkolenia nie ma chętnych, więc odbywają się nieczęsto (w instytucjach tj Żak). Pomijam, że szkolenie jest drogie :(

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach