Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Młodzi ludzie nie chcą się angażować. To prawda?
WiadomośćDodano: piątek, 12 września 2008, 17:02 

wiele razy słyszałam takie zdanie. Że młodzi nie sa zaangażowani. Zupełnie inny pogląd lansuje uparcue i trwale Jacek Żakowski w swoich arytkułach dla Polityki

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Młodzi ludzie nie chcą się angażować. To prawda?
WiadomośćDodano: piątek, 12 września 2008, 18:01 
Witam! Nie lubię zbyt często się włączać do dyskusji, ale jak ktoś pisze, że młodzi się nie angażują, to nie mogę nie zabrać głosu. Kieruję organizacją charytatywną- nie mamy żadnych etatów i wszystko co robimy opiera się na wolontariacie. Za kilka dni będzie akcja"Podziel się posiłkiem" kto głównie bierze w niej udział ? Młodzi ludzie, uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich. Ogłaszamy, iż potrzeba 30 wolontariuszy a przychodzi 60,100 osób i nie jest ważne, iż to wolna sobota, siąpi deszcz, zimno idą i zbierają żywność. Jak trzeba pomóc chorym kolegom , koleżankom, organizują w szkołach koncerty, dyskoteki. Pomagają zwierzętom, ludziom starszym. Proszę nigdy nie pisać,że młodzi nie pomagają. Na Podkarpaciu pomagają i to bardzo. Mamy wspaniałą młodzież, tylko trzeba umieć Ich wciągnąć do współpracy, zachęcić. Pozdrawiam. Danuta Kowalczyk TRW Krosno55

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 7 października 2008, 11:44 
Z przyjemnością przeczytałem wypowiedź pani Danuty Kowalczyk. Mało kto potrafi zachęcić młodych ludzi do społecznej aktywności, a Pani się to udało! Może zechciałaby Pani uchylić rąbka tajemnicy jak to się robi?

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: sobota, 11 października 2008, 15:28 

Witam! Chętnie napiszę jak się to robi. Przepraszam, iż nie odpowiedziałam zaraz, nie zaglądałam na forum. Trzeba wybrać 2 szkoły w pobliżu naszej siedziby. Zorganizować spotkanie z chętnymi do pracy w wolontariacie. Za to teraz dzieci mają plusy, rozmawiać tak po prostu(bez patosu). My pamiętamy zawsze o podziękowani8ach po akcjach(dyplomy itp) zawsze na akcje dzieci otrzymują soczki, słodycze(nie są głodzone) Traktować je z powagą jak partnera a nie jak "chłopców na posyłki". My też szukamy młodzieży, którzy potrzebują pomocy,w akcjach zbierania żywności , też otrzymują paczki. To wszystko. Trzeba lubić młodzież, Oni wyczuwają fałsz i wówczas współpraca jest fajna.Staramy się też zawsze podkreślać, iż akcja udała się dzięki zaangażowaniu młodzieży(wymieniamy szkoły)Mówimy o tym w wszystkich mediach. życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam. Danuta Kowalczk TRW Krosno

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 26 października 2008, 19:38 
Młodzi ludzie się nie angażują? W Poznaniu cały sztab młodych ludzi już po raz drugi w tym roku zrealizował madeinpoznan festival właściwie bez budżetu. Szeroka prezentacja młodej sztuki. Zobaczcie na www.madeinpoznan.org

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 29 października 2008, 22:07 
Witam :) wiem , że to zabrzmi dziwnie mam 16 lat chodzę do Liceum ogólnokształcącego w małej miejscowości w woj. Mazowieckim . Nasza miejscowośc liczy około 2 tyś. mieszkańcow. Młodzież bardzo by chciala zacząc coś robic niestety nie ma jak sie do tego zabrać :( chcemy pomagać , lecz to nie jest takie proste . Fundusze to jeden z naszych problemow , nie wiemy jak zacząć mamy bardzo duzo pomysłow i marzeń związanych z niesieniem pomocy dla innych... W okolicy jest duzo domow dziecka ktore moglibysmy odwiedzic oraz szpitali... lecz czy my sami damy rade ?? Jezeli ktos miałby ochotę skontakować się z nami i podzielić swoimi uwagami oraz myslami bardzo prosimy o kontakt : http://www.diabelatko@onet.eu pozdrawiam!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 2 listopada 2008, 19:19 
Witam! Chciałabym podpowiedzieć Ci co masz zrobić aby zacząć działać. Szkoda waszych dobrych chęci- koniecznie musicie to wykorzystać. W Waszej sytuacji najlepiej będzie założyć Szkolne Koło Wolontariatu- wystarczy 15 osób, zarejestrować się(wówczas będziecie mieli osobowość prawną i możecie brać udział w konkursach)no i zacząć coś robić. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, włączcie się do akcji Szlachetna Paczka(szczegóły na stronie http://www.wiosna.org.pl)potem macie Wielką Orkiestrę Jurka Owsiaka, pomoc w nauce dzieciom(Starszy Brat Starsza Siostra- Polska-Fundacji Batorego) i wiele, wiiele innych. Nie zrażajcie się przeszkodami z początku tak będzie. Ważna jest determinacja w pracy społecznej. życzę powodzenia i jak będziesz miała kłopoty to pisz do mnie. Mój e-mail trw_krosno@wp.pl. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia Danuta Kowalczyk

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 15 grudnia 2008, 00:11 
Większość młodzieży nie jest chętna do pomocy, jednak znajdują się tacy co oddadzą życie za chociażby jeden uśmiech od drugiej osoby... Niestety bardzo trudno jest znaleźć pojedynczym osobom placówkę, w której można pomoc.! Jeśli ktoś z Państwa ma jakieś pomysły, proszę pisać. Moi przyjaciele i ja z ogromną chęcią dołączą do 'grona wspaniałych'.! Pozdrawiam.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 23:43 

Gość napisał(a):
50 1020 5558 1111 1394 9310 0072

Proszę admina forum o zgłoszenie tego do prokuratury, niech ustalą czyj to numer konta. To jest PKO Intelligo.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 stycznia 2009, 16:43 przez jupeter, łącznie edytowano 1 raz
Post oczywiście usunięty.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 27 stycznia 2009, 19:21 
Nie do końca zgadzam się z tym, że młodzi nie chcą pomagać. Spora część chce, ale problem polega na tym, że nie wie, jak się do tego zabrać, a starsi im nie pomagają.
Ja sama chciałabym móc robić certyfikat Instruktora Terapii Uzależnień i pracować na ulicy z narkomanami, podczas gdy mam spore problemy z załatwieniem sobie ów minimum rocznych praktyk, bez których rozpoczęcie szkolenia na Instruktora jest niemożliwe (to oczywiste). Ośrodki nie chcą mieć podobnych wolontariuszy, bo nie chcą mieć później młodych terapeutów - co jasno dano mi do zrozumienia. Żałuję, bo choć rozumiem, że po trochu mają rację (choć z drugiej strony - po studiach psychologicznych można robić certyfikat Specjalisty, po szkole średniej zaś - Instruktora; po co takie przepisy, jeśli teraz utrudnia się ludziom bez studiów zrobienie takich szkoleń?), to z drugiej strony - kto ma lepszy kontakt z młodymi ludźmi z problemami? Ich rówieśnicy, czy ludzie starsi niekiedy o dwadzieścia, trzydzieści lat? Kto lepiej wytłumaczy młodemu, co robi sobie i swoim bliskim, jeśli nie ktoś, kto na licealnych imprezach widzi, co się dzieje? Nie łudźmy się, narkotyki są wszędzie. Póki masz tyle lat, a nie więcej, żyjesz w tym środowisku - później tylko obserwujesz je. A wolontariusze są potrzebni - niejednokrotnie słyszałam, że brakuje terapeutów, bo narkomanów jest coraz więcej, a ilość ośrodków nie zmienia się z nia na dzień. Co złego w tym, że ktoś chce pomóc?
Nie dziwcie się, że sporo młodych kapituluje. Zapał im przechodzi, gdy widzą, jak trudno załatwić sobie możliwość pomocy innym.

Serdecznie pozdrawiam,
V.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach