Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: jak wycenić wolontariat w 2012
WiadomośćDodano: środa, 8 lutego 2012, 21:50 
Witam!
mam do Was takie pytanko, właśnie piszemy projekt gdzie nasz wkład własny będzie stanowił min. wolontariat, ale nie wiem do końca jak go wycenić czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić? jaki jest przelicznik za 1 godzinę?
z góry dziękuję za odpowiedz

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: jak wycenić wolontariat w 2012
WiadomośćDodano: środa, 8 lutego 2012, 22:05 

Wg stawek/cen rynkowych czyli tyle ile w waszej miejscowości za wykonanie podobnej pracy przeciętnie otrzymuje zatrudniony pracownik z podobnymi kwalifikacjami i stażem itp. Można posłużyć się choćby ofertami zamieszczonymi w urzędzie pracy czy internecie. Stawki wynagrodzeń muszą być wiarygodne i nie zawyżone.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 13 lutego 2012, 21:14 
Jeżeli jest to wolontariat na podstawie umowy wolontariackiej to wycena wynosi 15 zł/h. Taką podstawę przyjmujemy też przy wycenieniu pracy społecznej członka (nie wykwalifikowanego). Jeżeli chodzi o świadczenie specjalistyczne to wycena wg stawek rynkowych.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 14 lutego 2012, 12:34 

A możesz doprecyzować, z czego wynika taka kwota? Bo ja nie kojarzę przepisu, który o tym mówi, a do wycen przyjmowałbym raczej wyliczenie w oparciu o wynagrodzenie osoby na podobnym stanowisku albo w oparciu o płacę minimalną.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 14 lutego 2012, 17:32 

Wydaje mi się ze Paweł przedstawił stawkę godzinową jaką stosują w jego organizacji. Bo z pewnością żaden przepis nie nakazuje takiej stawki. Wolontariat należy bowiem wyceniać wg stawek rynkowych (tzn. wg stawki - płacy jaka musielibyście zapłacić zatrudnionemu przez was pracownikowi na takim stanowisku), o czym pisałem wcześniej i nie musi to być wcale stawka godzinowa.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 14 lutego 2012, 19:49 
Takie kryteria narzuciło nam Miasto w konkursie na dofinansowanie. Oczywiście stosowanie cen rynkowych jest jak najbardziej zrozumiałe. Z tym, że czasami, można na tym stracić. Ponieważ cena rynkowa jakiejś prostej pracy może być mniejsza niż stawka przyjęta za wolontariat. Dlatego my nawet najprostszą pracę, ale świadczoną jako praca społeczna/wolontariat wyceniamy na 15zł/h (chyba, że potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje to więcej:)). Czy taki sposób myślenia ma sens ryku??

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 14 lutego 2012, 20:18 

Myślę ze w waszym mieście urzędnicy nie chcieli aby były te stawki zawyżane przez poszczególne ngo więc postanowili wam narzucić jednolita stawkę na najprostsze prace nie wymagające żadnych specjalnych kwalifikacji.Poza tym łatwiej jest później komisji konkursowej porównywać różne oferty z tymi samymi stawkami.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 15 lutego 2012, 20:58 

Może urzędnicy nie chcieli a może to jest wypracowany standard, bo organizacje o to pytały nie wiedząc jaka stawka jest ok. Paweł napisał, że chodzi o wolontariuszy potrzebnych przy najprostszych pracach nie wymagających specjalnych kwalifikacji, a tam gdzie w grę wchodzą jakieś specjalistyczne umiejętności są stosowane ceny rynkowe. Moim zdaniem takie rozwiązanie i punktu widzenia urzędników i z punktu widzenia organizacji jest całkiem w porządku. Oczywiście o ile obydwie strony się na nią zgadzają. Jawna, jasna dla wszystkich stawka.

gadu-gadu: 43576851

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 5 sierpnia 2012, 22:00 
W mojej organizacji wkład pracy wolontariusza na godzinę to 20 zł. Tak piszemy przy projektach i to przechodzi.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach