Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Członek stowarzyszenia a wolontariusz
WiadomośćDodano: czwartek, 11 października 2012, 22:26 
Witam
Czy członek zarządu stowarzyszenia, który świadczy pracę społeczną jako koordynator zadania jest automatycznie w świetle prawa wolontariuszem?
Wg statutu stowarzyszenia, jednym z obowiązków członków jest: "Czynne uczestnictwo w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia".
Rozliczając się ze sponsorem załączyliśmy listę osób świadczących pracę społeczną podczas wykonywania zadania (nazwisko i imię, rodzaj wykonanej pracy, czas i stawkę za godz. i podpis).
Według nas te osoby nie są wolontariuszami, ale członkami stowarzyszenia świadczącymi pracę społeczną, wobec czego nie mamy obowiązku zawierania z nimi umów wolontariackich.
Czy mamy rację?

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Członek stowarzyszenia a wolontariusz
WiadomośćDodano: czwartek, 11 października 2012, 22:34 
W umowie jest taki zapis:
"do sprawozdania należy dołączyć porozumienie zawarte z wolontariuszem... oraz listy z podpisami osób świadczących pracę społeczną wraz z opisem działań".

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 12 października 2012, 11:02 
Spotkałam się w urzędzie, w którym rozliczałam dotację,z taką interpretacją iż z członkiem stowarzyszenia należy również podpisać takie porozumienie.
Po zastanowieniu wydaje się to być sensowne,ponieważ tylko w spisanym porozumieniu będzie udokumentowany zakres wykonanych przez członka prac.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 14 listopada 2012, 10:08 

Ja55 napisał(a):
W umowie jest taki zapis:
"do sprawozdania należy dołączyć porozumienie zawarte z wolontariuszem... oraz listy z podpisami osób świadczących pracę społeczną wraz z opisem działań".

Jeśli w umowie macie zapis, żeby dołączyć inny dokument poświadczający pracę społeczną, nie umowę wolontariacką to się tego możecie trzymać. Osobiście nie widzę w tym nic złego, żeby podpisywać umowy wolontariackie z członkami stowarzyszenia zwłaszcza, że praca społeczna jest związana dla mnie z kompetencjami wynikającymi ze statutu a to może nie pokrywać się z zakresem działań wolontariackich.

gadu-gadu: 43576851

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: sobota, 17 listopada 2012, 12:48 
Moim zdaniem członek stowarzyszenia przyjmuje pewne zobowiązania wynikające z członkostwa we współnocie którą zamierza tworzyć. Odrębnym zakresem jest to co realizuje jako wolontariusz.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach