Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Jawność posiedzeń zarządu
WiadomośćDodano: piątek, 22 września 2017, 14:11 
Usłyszałem niedawno, że istnieje prawny obowiązek dopuszczenia członków/każdej osoby na posiedzenia zarządu OPP. Podobno wynika z ustawy. Czy ktoś może podać mi podstawę prawną. Informacja ta jest zasłyszana w autobusie. Przeszukiwałem różne ustawy i nie mogę takiego przepisu znaleźć

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Jawność posiedzeń zarządu
WiadomośćDodano: piątek, 22 września 2017, 14:21 

Gość napisał(a):
Usłyszałem niedawno, że istnieje prawny obowiązek dopuszczenia członków/każdej osoby na posiedzenia zarządu OPP. Podobno wynika z ustawy. Czy ktoś może podać mi podstawę prawną. Informacja ta jest zasłyszana w autobusie. Przeszukiwałem różne ustawy i nie mogę takiego przepisu znaleźć

Nie ma takiego przepisu.
Komuś w autobusie się pomyliło z prawem wstępu na "posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów".
Zarząd prywatnego stowarzyszenia czy prywatnej fundacji ani nie pochodzi z powszechnych wyborów, ani nie jest organem władzy publicznej.
Organizacja (niezależnie od tego czy posiada czy nie posiada status OPP) jest natomiast zobowiązana do udzielania informacji publicznej, o ile wykonuje zadania publiczne lub dysponuje majątkiem publicznym.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach