Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Spotkanie założycielskie w formie wideokonferencji
WiadomośćDodano: piątek, 24 listopada 2017, 13:48 
Cześć!

Wraz ze znajomymi jesteśmy na etapie zawiązywania Stowarzyszenia. Ze względu na fakt, że nie uregulowaliśmy jeszcze wszystkich formalności dot. lokalu, a także że część osób jest "w rozjazdach", nurtują mnie 2 pytania:

1. Czy spotkanie założycielskie Stowarzyszenia może odbyć się w formie wideokonferencji, jeżeli Statut dopuszcza Walne Zgromadzenie w takiej formie?
2. Niezależnie od formy, czy spotkanie założycielskie Stowarzyszenia zawsze musi odbyć się w domyślnej jego siedzibie wynikającej ze Statutu?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Spotkanie założycielskie w formie wideokonferencji
WiadomośćDodano: piątek, 24 listopada 2017, 17:37 

Ad 1 - pytanie czy zależy Wam na szybkiej rejestracji stowarzyszenia czy też na "rozpoznaniu bojem" jakie asesorzy w KRS mają poglądy na nurtującą Was kwestię. Jeśli to pierwsze to odradzam jakiekolwiek odstępstwa od "normy".

Ad 2 - siedzibą stowarzyszenia wynikającą ze statutu jest miejscowość, a nie konkretny adres. Ale zebrania - czy to założycielskie czy późniejsze walne zgromadzenia członków mogą odbywać się gdziekolwiek (chyba, że statut reguluje to inaczej).

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 19 marca 2018, 19:16 

Rady pewnie i słuszne ale jest pewne ale.... Podepnę sie pod temat bo akurat też go obecnie przerabiamy.

U nas sprawa wyglada następująco:
1/ stowarzyszenie charytatywne z założenia ma być polsko-polonijne
2/ jest duży rozrzut geograficzny członków załozycieli - Polska, Anglia, Włochy
3/ zakładamy również duży rozrzut geograficzny przyszłych członków a wręcz jesteśmy tego rozrzutu pewni
4/ w pierwszym podejściu do KRS polegliśmy na błędzie formalnym - wniosek został odrzucony i procedura rejestracji została przerwana więc startujemy od nowa
5/ w poprzednim podejściu zostały wybrane organy z członków zamieszkałych w PL GB i IT
6/ przyjeliśmy założenia że obecne zebr. załozycielskie jest praktycznie formalnościa umozliwiającą ponowne podejście do KRS i ma za zadanie tylko potwierdzić oświadczenia woli członków załozycieli aby móc zrobić drugie podejście do KRS. Najprawdopodobniej organy pozostaną te same (oczywiście będzie głosowanie ale praktycznie wiemy że da ono ten sam skutek)
7/ w obecnym projekcie statutu wprowadziliśmy zapis:
9. Walne Zebranie może być przeprowadzone przy użyciu środka bezpośredniego porozumiewania się na odległość zapewniającego:
a. jednoznaczną identyfikację członków i weryfikację ich tożsamości
b. możliwość sporządzenia listy obecności członków
c. możliwość przedstawienia walnemu zebraniu projektów uchwał
d. możliwość głosowania jawnego i tajnego
e. możliwość rejestracji przebiegu zebrania
f. sporządzenia protokołu z przebiegu zebrania

8/ znaleźliśmy oprogramowanie spełniające w/w warunki
9/ sporzadziliśmy szczegółowy regulamin Walnego z naciskiem na procedurę przeprowadzania walnego via internet.

Zapis o zdalnym walnym jest jest wzorowany na zapisie Statutu Stowarzyszenia Sędziów Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych http://ssuir.pl/?page_id=36, które to Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS w tym samym mieście co my bedziemy rejestrować nasze stowarzyszenie.

Zatem jaka jest Twoja @xpert17 opinia na temat takiego rozpoznania w boju ? jakie szanse na rejestracje ? jakie szanse w postępowaniu odwoławczym jeśli KRS pójdzie tropem 19-to wiecznego skryby i uprze sie przy stacjonarnym walnym ?

@przemek93 - czy udało sie Wam zarejestrować Statut z walnym zdalnym ?

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:03 

smok_wawelski napisał(a):
jakie szanse na rejestracje ?

zależy od humoru referendarza
serio
życzę powodzenia!

smok_wawelski napisał(a):
jakie szanse w postępowaniu odwoławczym

z mojego osobistego doświadczenia szanse w postępowaniu odwoławczym w KRS są zerowe
lepiej olać i złożyć nowy wniosek (może trafi na innego referendarza)
ale nie twierdzę, że tak jest zawsze i wszędzie

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 19 marca 2018, 23:21 

xpert17 napisał(a):
zależy od humoru referendarza
serio
życzę powodzenia!

wierzę, jest to zbieżne z wieloma informacjami które są mi znane
aby nie zapeszyć - nie dziekuje :)

Nawiasem mówiąc wg mnie jest to podwójna paranoja
1/ w 21-szym wieku gdzie walne potężnych spółek i koncernów odbywają sie w ten sposób, nie rozumiem po prostu skostnienia KRS bo czymże różni sie zapis cyfrowy od pisanego papióra,
2/ co nie jest prawnie zabronione przeciez jest dozwolone a nie jest mi znany akt prawny mówiący walne via net zabronione

xpert17 napisał(a):
z mojego osobistego doświadczenia szanse w postępowaniu odwoławczym w KRS są zerowe
lepiej olać i złożyć nowy wniosek (może trafi na innego referendarza)
ale nie twierdzę, że tak jest zawsze i wszędzie

ok dzięki za opinie, w sumie ja też częściowo sie skłaniam do takiej, choć z drugiej strony sorry prawo to nie totolotek i trafianie w odpowiedniego referendarza - przecież Dura lex, sed lex
Jak nam nie zarejestrują walnego netowego to nie wiem czy nie pójdę na udry wskazując jasno że Stowarzyszeniu Sędziów takowe zarejstrowano i to w tym samym KRS

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach