Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 3 ] 
Autor/ka Wiadomość
Zobacz profil
 Tytuł: Zarząd, komisja rewizyjna, a rodzina
WiadomośćDodano: czwartek, 15 lutego 2018, 21:05 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 8 lutego 2018, 11:23
Wiadomości: 4
Witajcie,
mam jeszcze jeden dylemat - ze względu na warunki występujące na obiektach sportowych, postanowiliśmy założyć stowarzyszenie sportowe nie działalność gospodarczą. Czy jeśli nie jesteśmy OPP i nie planujemy korzystać z 1%, może być sytuacja gdzie np ja jestem w zarządzie, a ktoś z mojej rodziny jest w komisji rewizyjnej, ewentualnie moja druga połówka - nie mamy ślubu. Zdaję sobie sprawę z etyki takiego przedsięwzięcia jednak zabraknie mi na początek osób niepołączonych ze sobą w żaden sposób, a żeby robić "wałki" ani nie jestem na tyle szalony ani odważny żeby dla kilkuset pln ściągać na siebie wszystkie możliwe kontrole. Może macie jakieś celne uwagi bądź doświadczenia w tej materii?

Dodam tylko, że z tego co czytałem przepisy znalazłem, że tak nie można w OPP - które wykluczam a jak stowarzyszenie się rozrośnie to się będę wtedy zastanawiał, jednak po prostu w stowarzyszeniach nie znalazłem ani, że można ani, że nie można. W statucie nie mam wpisanego takiego wykluczenia.

Dziękuję bardzo za każdą coś wnoszącą pomoc, może i ja za jakiś czas nabędę doświadczenia i innym będę w stanie pomóc :)


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Zarząd, komisja rewizyjna, a rodzina
WiadomośćDodano: piątek, 16 lutego 2018, 10:01 
Offline

Dołączył(a): piątek, 22 sierpnia 2008, 14:24
Wiadomości: 794
Lokalizacja: Łódź
Jeśli podmiot (niekoniecznie stowarzyszenie) posiada status OPP, członkowie organu kontroli (komisji rewizyjnej ) nie mogą pozostawać w związku małżeńskim, we wspólnym pożyciu, w stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości służbowej - z członkami zarządu.

Czyli dla stowarzyszenia, które nie ma statusu OPP (ani w chwili obecnej nie stara się o taki status) takiego obostrzenia nie ma.

Bardzo odradzam jednak aż tak słabe rozwiązanie, żeby w komisji rewizyjnej zasiadał ktoś z bliskiej rodziny albo małżonek/partner kogoś z zarządu. Minus 10 do wizerunku i wiarygodności.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Zarząd, komisja rewizyjna, a rodzina
WiadomośćDodano: niedziela, 18 lutego 2018, 18:41 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 8 lutego 2018, 11:23
Wiadomości: 4
Jak -10 to i tak nieźle, w moich oczach dużo mniej. Nie mniej Początki są trudne, a planowałem działalność jednak Warszawskie regulaminy i cenniki obiektów sportowych bardzo szybko mnie zweryfikowały. Dziękuję bardzo za odpowiedź.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 3 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron