Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Zmiana nazwy klubu sportowego
WiadomośćDodano: środa, 18 sierpnia 2010, 19:48 
Witam

Mam kilka pytań odnośnie zmiany nazwy klubu sportowego (karate).
1. Czy zmianę nazwy oprócz zgłoszenia do KRS trzeba zgłaszać do GUS-u?
2. W związku ze zmianą statutu muszę dołączyć do podania składanego w KRS:
- protokół - co to za protokół?
- lista obecności - domyślam się że chodzi o listę członków zarządu klubu?
- uchwała o zmianie statutu - to jestem w stanie zrobić ale ... uchwałę przygotowuje się opisując zmiany jakie nastąpiły pomiędzy starym statutem a nowym, tylko że nie mam starego statutu, i teraz kolejne pytanie, czy w KRS-ie można poprosić o wydanie starego statutu.
- czy na nowym statucie musi być już nowa nazwa klubu czy jeszcze stara;
- czy trzeba wnieść opłatę za zgłoszenie postanowienia w MSiG?

Na razie tyle, jak sobie coś przypomnę to napisze.

Z góry dziękuję za porady.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Zmiana nazwy klubu sportowego
WiadomośćDodano: wtorek, 24 sierpnia 2010, 18:14 
Do wniosku z zmianę danych w KRS musicie dołączyć protokół z Walnego Zebrania członków klubu (nie zarządu !)które dokonało zmiany nazwy klubu razem z załącznikami tj. uchwałą o zmianie statutu (której załącznikiem powinien być ujednolicony tekst statutu z nową nazwą ) podjętą przez odpowiednią ilość członków uprawnioną do zmiany statutu ( w starym statucie na pewno jest jakiś zapis na ten temat), listą obecności członków klubu obecnych na Walnym Zebraniu. Z KRS możecie uzyskać odpis - ksero złozonego wcześniej statutu przesznurowane i opieczętowane przez sąd, ale wiąże się z tym jakaś opłata. Dawniej było to chyba 15 zł. Zmiany statutu nie są ogłaszane w MSIG, jeśli nie prowadzi się działalności gospodarczej. Natomiast jeśli chodzi o aktualną opłatę sądową za tzw. zmianę wpisu to musisz dowiedzieć się w sądzie lub na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Jesli zmienicie nazwę klubu musicie również zgłosić zmiany na odpowiednich formularzach w Urzędzie Statystycznym i Urzędzie Skarbowym . Muszą być wystawione z nową nazwą klubu zaświadczenia o nr Regon i NIP. Oczywiście zmiany trzeba dokonać także w ZUS jesli jesteście tam zgłoszeni, oraz banku gdzie macie swój rachunek.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 25 sierpnia 2010, 12:30 

Przypomniałem sobie o jeszcze jednej rzeczy. Zmienili się członkowie zarządu klubu - w związku z tym też pewnie trzeba wypełnić odpowiedni druk - pytanie brzmi jaki?

Pozdrawiam

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 26 sierpnia 2010, 11:27 
Zmiany w członków zarządu również trzeba zgłosić do KRS. Jesli dobrze pamiętam to na formularzu KRS-ZK który jest załącznikiem do wniosku o dokonanie zmian. Jeśli zmiana członka polegała na dokoptowaniu przez Zarząd ( o ile statut na to pozwala) członka w miejsce innego musicie załączyć do wniosku protokół i uchwałę Zarządu dotyczący tej zmiany. Jeśli były to wybory uzupełniające lub całego zarządu musi być to wszystko zawarte w protokole Walnego Zebrania oraz trzeba dołączyć ponadto protokół z ukonstytuowania się Zarządu w przypadku gdy walne Zebranie wybiera tylko członków Zarządu, a podział funkcji dokonują oni sami na pierwszym swoim zebraniu. Wszystko to zależy jak macie skonstruowany statut. Czasami trzeba sporządzić także protokół Komisji Skrutacyjnej lub Wyborczej która przeliczała głosy i stwierdziła ważnośc wyborów. Wszystko jak już pisałem zależy od statutu w którym zapisane jest jak mają wyglądać procedury wyboru i uzupełniania zdekompletowanego Zarządu.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 26 sierpnia 2010, 13:30 
Oczywiście wszystko co wyżej napisałem dotyczy klubu sportowego (stowarzyszenia kultury fizycznej) rejestrowanego tylko w KRS. Bo gdy chodzi o uczniowski klub sportowy to należy zmiany zgłaszać u starosty powiatu, który prowadzi rejestr tych klubów , a jeśli jest też organizacją pożytku publicznego wnioski o zmianę składa się jednocześnie w obu miejscach

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach