Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Stowarzyszenie a prowadzenie świetlicy środowiskowej.
WiadomośćDodano: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 08:29 
Dzień dobry,

chciał bym zadać pytanie, na które nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Od prawie 7 lat, przy parafii, z gronem zaangażowanych znajomych prowadzimy świetlicę dla dzieci i młodzieży. Miejsce działa 2 dni w tygodniu (kadra składa się wyłącznie z wolontariuszy) oraz w ramach różnych wycieczek i imprez okolicznościowych i corocznych kolonii letnich organizowanych przez parafię. W ciągu minionych lat niektórzy z nas wykształcili się lub jeszcze się kształcą w dziedzinach przydatnych dla charakteru miejsca - pedagogika, psychologia, różne terapie. Zastanawiamy się nad utworzeniem stowarzyszenia, co w przyszłości ma pomóc nam w zdobywaniu funduszy na bardziej profesjonalną i lepiej odpowiadającą na potrzeby środowiska działalność.
Moje pytanie w kontekście opisanej sytuacji dotyczy tego, czy początkowo z automatu musimy rejestrować świetlicę jako placówkę opiekuńczo - wychowawczą? Czy jest jakiś inny sposób usankcjonowania? Myślę, że większość pomieszczeń, z których korzystamy powinno spełniać wymogi ustawy, ale dysonans wzbudza liczba dzieci - 30, w takiej placówce. Do nas przychodzi wymiennie ponad 70 dzieci.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Mikołaj

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach