Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Stowarzyszenie a akcja "Piórniki do Afryki"
WiadomośćDodano: wtorek, 10 października 2017, 15:03 

Witam Wszystkich bardzo serdecznie, tym bardziej że jest to mój pierwszy wątek na tym forum.
Mam taki problem może i nie problem aleee :
Jestem prezesem Stowarzyszenia Odnowy Wsi. Od Jakiegoś czasu prowadziłem jako osoba fizyczna zbiórkę darów tj przyborów szkolnych pośród przyjaciół i wysyłałem do księdza, który pochodzi z naszej miejscowości a teraz jest Misjonarzem w Kamerunie. Problem jednak pojawił się gdy te wszystkie zebrane przybory szkolne tj, ok 200 kg musiałem wysłać a więc koszt wysyłki to ok 2000zł. ale jakoś poradziłem sobie i z tym.
Pojawił mi się pomysł by poprowadzić akcję zbiórki przyborów szkolnych "Piórniki do Afryki" już 3 edycja, pod skrzydłami stowarzyszenia aby móc zbierać środki finansowe na sfinansowanie wysyłek.
Środki finansowe miałyby być przyjmowane tylko poprzez wpłaty na konto stowarzyszenia z dopiskiem w tytule "Piórniki do Afryki"
Akcja jest zgłoszona na portalu zbiórek publicznych MSWiA i wiem ze po przeprowadzonej zbiórce zrobić muszę rozliczenie ILOŚCIOWE z zebranych darów , gdzie zostały wysłane, w jakim celu itd. ...
Problemem jest rozliczenie księgowo-sprawozdawcze w samym stowarzyszeniu.
Moja Księgowa ma pewne obawy np. co do spraw celnych, co do przyjmowania samych darów np. piórnika który będzie musiał być oszacowany co do wartości i w formie protokołu przyjęty tj. zaksięgowany jako darowizna ....
ale moim zdaniem, może się mylę , myślę że: jeśli np. Ktoś wpłaca na konto stowarzyszenia na "Piórniki do Afryki" kasę to jeśli kupuję za to przybory szkolne, biorę na to fakturę i rozliczamy tą wpłatę , jeśli wysyłam biorę fakturę z poczty + listy przewozowe i na tej podstawie rozliczamy wpłatę. Rozumiem że jeśli odbieram zebrane przybory szkolne np. ze szkół to na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego lecz tylko ILOŚCIOWEGO i bez żadnych przyjęć jako darowizna dla stowarzyszenia ( bo przecież nie dla nas jest to darowizna, my jesteśmy "pośrednikiem" ) i przeliczania na wartość zebranych przyborów ....... CZY SIĘ MYLĘ ?

Będę niezmiernie wdzięczny za podpowiedz, z akcją chce ruszyć w listopadzie a wiec już niebawem.
Dzięki serdeczne i pozdrawiam wszystkich Społeczników :)

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach