Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: CIT 8 i CIT8o dla klubu sportowego
WiadomośćDodano: wtorek, 21 marca 2017, 21:59 
Stowarzyszenie/klub sportowy osiągnął stratę za 2016 i moim zdaniem nie wypelniam CIT8o, ale...
W US powiedziano mi, że w CIT8 koszty równam z przychodami i składam CIT8o
Ale mi się to nie zgadza
Dodam, że przychody to darowizna, składki członkowskie, sprzedaż biletów, wynajem sali, refundacja z PUP na wynagrodzenia i zus
Koszty to wynagrodzenia trenerów, szkolenia, materiały biurowe, środki czystości, czynsz, drobne wyposażenie
Klub zarejestrowany w starostwie, bez vat i bez działalności gospodarczej
Pomożecie bo już się zakręciłam

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: CIT 8 i CIT8o dla klubu sportowego
WiadomośćDodano: środa, 22 marca 2017, 10:46 

Z wymienianych w pytaniu przychodów Waszej organizacji wynika, że przychody i koszty uzyskania przychodów nie będą równe i musicie wypełniać CIT-8/O. Pomimo tego że Wasze przychody i wydatki są równe.
Wydatki z refundacji PUP nie są kosztami uzyskania przychodu i w CIT-8 pojawi się dochód który w kwocie całej dotacji PUP będzie wykazywany CIT-8/O jako dochód zwolniony z podatku. Taki przypadek na przykładzie analogicznej sytuacji dotacji z budżetu samorządu opisujemy w omówieniu wypełniania CIT-8 w http://poradnik.ngo.pl/CIT-8.
Różnica z dotacją samorządową polega jedynie na tym, że przy dotacji PUP mamy agencję rządową i zwolnienie podatkowe wynika tu z art 17 ust 1 pkt 48 i wpisywana jest nie w p.25 a 26 deklaracji CIT-8/O

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach