Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: I Ogólnopolskie Spotkanie RDPP - podziel się wrażeniami
WiadomośćDodano: czwartek, 4 grudnia 2014, 11:54 

W dniach 1-3 grudnia br. odbyło się I Ogólnopolskie Spotkanie RDPP połączone z I Wizytą Studyjną. Rozpoczęliśmy od prezentacji projektów dla Rad realizowanych w obszarze 1,2,3 i 4. Mieliśmy okazję posłuchać o praktykach rad lokalnych - Powiatowa RDPP w Skarżysku-Kamiennej oraz Świętokrzyska RDPP. Gościliśmy Wójta Bałtowa, przedstawiciela Urzędu w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jana Jakuba Wygnańskiego, który mówił m.in. o sposobach darmowej promocji Rad i organizacji oraz Jarosława Kubę, który opowiadał o dobrych praktykach w gminie Bałtów. Mieliśmy również okazję odwiedzić Agencję Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim - przykłady dobrych praktyk ekonomi społecznej oraz tamtejszą Świetlicę Środowiskową. Ponadto kontynuowaliśmy dyskusję o standardach, które już wkrótce zostaną oddane do ogólnopolskiej konsultacji oraz liście intencyjnym odnoszącym się do Porozumienia RDPP.
Jak Państwa wrażenia? Co było dla Państwa najbardziej wartościowe? Czegoś zabrakło? Wiele emocji obudziła kwestia problemów związanych z niepokrywającymi się kadencjami RDPP i Samorządu, jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Zapraszam serdecznie do dzielenia się uwagami, które pomogą nam udoskonalić program styczniowego spotkania RDPP.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: I Ogólnopolskie Spotkanie RDPP - podziel się wrażeniami
WiadomośćDodano: sobota, 6 grudnia 2014, 14:36 
Witam
Ja jak zwykle w sprawie kawy, a tak na serio. Wiadomo że wszystko tworzą ludzie nikt inny, a Ci jak zwykle są wspaniali. Ja jestem pod dużym wrażeniem dokonań 10 letnich w Bałtowie. Gigantyczna robota i wspaniale efekty.
SD

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: I Ogólnopolskie Spotkanie RDPP - podziel się wrażeniami
WiadomośćDodano: poniedziałek, 29 grudnia 2014, 10:58 
Witam,

spotkania między-radowe to doskonały sposób żeby kreować dobre praktyki w tej dziedzinie, gdyż nie mamy zbyt wielu wzorców Rad działających doskonale. Ciała te ciągle są na etapie początkowego rozwoju, zakorzeniania się w świadomości organizacji, a na poziomie JST można mówić nawet o "kiełkowaniu". Spotkania takie pokazują jednak, że zdarzają się wyjątki, gdzie to urzędy są na tak, są gotowe do współpracy, a jednak coś nie działa. Na ostatnim spotkaniu były takie przykłady samorządów, które zastanawiały się: "skoro jest tak dobrze, to dlaczego z radą jest tak źle...."

Wnioski padały różne, ale moim zdaniem Rady będą działały dobrze, gdy będą w nich zasiadali przedstawiciele silnych, sprawnych organizacji. Czy opiekuńcze działania JST się do tego przyczyniają? jakie działania powinny być podejmowane przez JSt, aby wzmacniać sektor? Pozostawiam temat do dyskusji...

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: I Ogólnopolskie Spotkanie RDPP - podziel się wrażeniami
WiadomośćDodano: czwartek, 30 kwietnia 2015, 11:33 

Sławek Dębski napisał(a):
Witam
Ja jak zwykle w sprawie kawy, a tak na serio. Wiadomo że wszystko tworzą ludzie nikt inny, a Ci jak zwykle są wspaniali. Ja jestem pod dużym wrażeniem dokonań 10 letnich w Bałtowie. Gigantyczna robota i wspaniale efekty.
SD

A czy gdzieś można o nich poczytać?

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach