Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Obowiązkowe rady - czy to ma sens?
WiadomośćDodano: czwartek, 11 grudnia 2014, 20:32 
Zdążyłem się przyzwyczaić już do tego, że co kilkanaście miesięcy ustawa o pożytku jest zmieniana. W najbliższej zmianie ma pojawić się zapis o obowiązku powoływania przez organ wykonawczy Rady, gdy wpłynie do niego wniosek od odpowiedniej liczby organizacji. W pierwszej chwili pomyślałem dobry pomysł ale z drugiej strony czy jest sens zmuszania do współpracy? Czy taka na siłę powołana Rada ma szansę coś zdziałać, jeśli jedna ze stron jej nie chce?

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Obowiązkowe rady - czy to ma sens?
WiadomośćDodano: poniedziałek, 29 grudnia 2014, 10:42 
Jak dla mnie jest to pewien sposób na to by wymusić współpracę. Lepsza moim zdaniem "wymuszona" niż żadna. Oczywiście, można by się zastanowić nad jakimś progiem procentowym organizacji działających na danym terenie, jakie powinny złożyć wniosek. To pozwoliłoby jednak oprzeć decyzję samorządu na woli szerszej grupy organizacji.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Obowiązkowe rady - czy to ma sens?
WiadomośćDodano: wtorek, 17 lutego 2015, 15:46 

W ramach projektu, którym koordynuję prowadzimy spotkania animacyjne, których efektem jest powstawanie nowych ciał opiniodawczo-doradczych, w tym RDPP. Na jednym ze spotkań pojawiło się zdanie ze strony samorządu, że powoli nie mają wyboru i ciało takie będzie musiało powstać również u nich. Mało było w tym entuzjazmu mimo tego, że chęci do współpracy dużo i sporo już się w tym temacie dzieje. Wydaję mi się, że samorządy się boją, ale wcale nie opinii i wpływu organizacji, ale obowiązków, których im przybędzie oraz dodatkowych formalności. Bez wsparcia trenerów i animatorów będzie im bardzo trudno ze spokojem i pozytywnym podejściem wejść w sformalizowaną współpracę.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 2 marca 2015, 14:30 
Święta prawda! JST muszą zatem pomyśleć i przewidzieć, w jaki sposób ustawić pracę samorządu, aby znaleźć czas i środki na dialog z mieszkańcami :) Na wiele rzeczy znajdują się bowiem pieniądze, ale żeby zatrudnić kogoś lotnego do budowania lokalnego kapitału społecznego i relacji z mieszkańcami - to już nie. A to jest moim zdaniem jedno z najbardziej podstawowych i przyszłościowych stanowisk w każdym urzędzie.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 16 marca 2015, 15:24 
Zgadzam się z Piotrem. Do współpracy nie da się nikogo zmusić.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 16 marca 2015, 21:31 

Według mnie - to, że czegoś nie ma, nie oznacza, że się tego nie chce (rozumiecie co mam na myśli?) :)
Ciężko było się zabrać za te Rady, ale może za pośrednictwem realizacji Projektu w końcu coś ruszy! Trzeba ludzi informować, zachęcać itp. itd. I nie zamartwiać się początkowymi niepowodzeniami... Dziś na spotkanie przyszły 4 osoby, za miesiąc może przyjdzie 40 ?!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: wtorek, 23 czerwca 2015, 13:12 

Moim zdaniem urzędy nie mają się czego bać i nie mają czego zrzucać na kolejne obowiązki. Obowiązków każdy ma tyle samo, doba dla każdego jest tak samo długa, a Rady mają być też ciałami dialogu, który przecież jest podstawą do jakiejkolwiek współpracy

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach