Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Czy pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych powinien być c
WiadomośćDodano: środa, 31 grudnia 2014, 11:45 
jedno z pytań konsultacyjnych w związku z trwającymi pracami nad standardami Rad - Czy pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych powinien być członkiem RDPP?

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Czy pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych powinien b
WiadomośćDodano: czwartek, 5 lutego 2015, 14:03 
Urząd musi kogoś wytypować, naturalnym kandydatem jest więc pełnomocnik jeśli takowy jest. W końcu on najbardziej kojarzy kwestie trzeciosektorowe. Jak dla mnie powinna być taka rekomendacja

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 6 lutego 2015, 16:07 

A jeżeli urzędnik nie jest z "powołania" i traktuję to jako kula u nogi? Wydaję mi się, że to jednak sprawa indywidualna. Tak jak w Radzie nie powinno być przypadkowych przedstawicieli organizacji tak też powinien być odpowiedni dobór urzędników.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 2 marca 2015, 14:40 
Ja jestem zwolennikiem przydzielenia miejsca dla pełnomocnika komuś innemu z JST. Pełnomocnik i tak jest na spotkaniach i w ogóle w orbicie prac RDPP. Niech z jego miejsca skorzysta ktoś mniej włączony w pozarządowe sprawy - warto poeksperymentować np. ze skarbnikiem (są takie pozytywne doświadczenia!)

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 16 marca 2015, 21:33 

Oczywiście, że powinien. Skoro jest urzędnikiem na takim stanowisku... dlaczego ma umywać od tego ręce? To chyba obowiązek jego?

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 16 marca 2015, 22:25 

Wujo Zbycho napisał(a):
Ja jestem zwolennikiem przydzielenia miejsca dla pełnomocnika komuś innemu z JST. Pełnomocnik i tak jest na spotkaniach i w ogóle w orbicie prac RDPP. Niech z jego miejsca skorzysta ktoś mniej włączony w pozarządowe sprawy - warto poeksperymentować np. ze skarbnikiem (są takie pozytywne doświadczenia!)

Zgadzam się. Tym bardziej, że z mojego doświadczenia wynika, że to stanowisko dotyka dość duża rotacja. Jeszcze częściej, jak już zauważono wcześniej, traktuje się tę funkcję jako dodatkową, przez co zaangażowanie często też jest mniejsze.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 30 kwietnia 2015, 11:18 

To jest jednak kwestia indywidualna. Jeśli jest pełnomocnik, który zajmuje się tymi sprawami od lat, a nie jest osobą, której podrzucono zgniłe jajo, to wtedy jest naturalnym kandydatem i wójt/burmistrz/prezydent oddeleguje taką osobę z automatu. I ja jestem za takim rozwiązaniem bo wtedy mamy pewność, że ta osoba przyłoży się do tych spotkań. Natomiast jeśli oddelegujemy osoby, które będą sobie myślały "dlaczego ja" to wtedy pożytek z takiej osoby w radzie pożytku mały :)

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 11 maja 2015, 14:34 

I tu pojawia się pytanie - jak osoba pełniąca funkcję pełnomocnika, może nie chcieć uczestniczyć w Radzie? Przecież, aby sprawować urząd i wypełniać swoje obowiązki prawidłowo - powinna być tam, gdzie organizacje. Co więcej, często organizacje nie są uświadomione, że mogą powołać radę i to właśnie pełnomocnik powinien ich do tego przekonać i pokazać co i jak.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 3 czerwca 2015, 14:34 

Zależy od tego, jak umocowany jest pełnomocnik, bo może faktycznie lepiej, żeby były to osoby, które mogą więcej w urzędzie (np. kierownicy wydziałów współpracujących z organizacjami). Pełnomocnik będzie w temacie bo przecież nawet nie będąc członkiem Rady będzie zainteresowany uczestniczeniem w posiedzeniach :)

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach