Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Co dalej po projekcie?
WiadomośćDodano: czwartek, 25 czerwca 2015, 11:12 

Za nami Ogólnopolskie Spotkanie Przedstawicieli RDPP, które odbyło się w Łodzi w dniach 18-20 czerwca 2015r. Podczas spotkania dzieliliście się Państwo pomysłami na kontynuacje działań dla rad i rad już po projekcie. Otwieramy ten wątek na forum dając szansę wypowiedzieć się tym, których nie było w Łodzi oraz tym, którzy chcieliby coś dodać.
W Łodzi wskazywaliście Państwo, że warto kontynuować wydawanie czasopisma "Modelowe Rady" oraz dalej prowadzić podstronę i forum. Pojawiały się głosy, by organizować spotkania Rad (jakieś pomysły w jaki sób, jak często, gdzie?) oraz podtrzymywać wymianę informacji i dobrych praktyk.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Co dalej po projekcie?
WiadomośćDodano: czwartek, 25 czerwca 2015, 13:06 

Spotykać się czy to tak realnie, czy też poprzez różnorakie komunikatory oczywiście warto. Jest w naszym regionie pomysł żeby zagospodarować potencjał nowych rad, żeby mogły raz w roku się spotkać przy okazji jakiegoś festynu, spotkania (minimalizacja kosztów). Można oczywiście też by było założyć grupę RDPP na FB.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: czwartek, 25 czerwca 2015, 14:25 

ocwip_opole napisał(a):
Spotykać się czy to tak realnie, czy też poprzez różnorakie komunikatory oczywiście warto. Jest w naszym regionie pomysł żeby zagospodarować potencjał nowych rad, żeby mogły raz w roku się spotkać przy okazji jakiegoś festynu, spotkania (minimalizacja kosztów). Można oczywiście też by było założyć grupę RDPP na FB.

jestem ZA spotkania sa potrzebne jednak na roboczo komunikatory internetowe a nawet osobny kanal z mozliwoscia telekonferencji

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 28 czerwca 2015, 21:40 

Fajnie byłoby kontynuować spotkania. Ogrom wiedzy i kontakty między radami, korzystanie wzajemnie z doświadczeń to z pewnością ogromny dorobek!!

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: niedziela, 28 czerwca 2015, 21:50 
Warto pomyśleć nad stworzeniem stałej przestrzeni do dalszej wymiany doświadczeń i informacji dla Rad Pożytku np. jakiejś cyklicznej imprezie, nie koniecznie o skali ogólnopolskiej.

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: poniedziałek, 29 czerwca 2015, 02:24 

Szanowni Państwo,
Dziękuję za informacje i fotorelację. Niestety dotychczas nie zarejestrowałam się na portalu ngo.pl.
Odpowiadając na Pani pytanie: "Co dalej?" niniejszym chcę zgłosić, jeszcze jako członek (dobiegającej końca obecnej kadencji) GRDPP kilka uwag, propozycji.
Po solidnej dawce szkoleń, konferencji i projektach, w których uczestniczyłam przez ostatnie latazorganizowanych dla działaczy ngo oraz członków RDPP stwierdzam, że nadal powinny być organizowane:- bieżące szkolenia, konferencje - dla nowych i starych działaczy ngo, by mogli na bieżąco zdobywać i uzupełniać wiedzę aby unikać problemów, a nawet zagrożeń dla nich i organizacji, wynikających z braku kompetencji,- dążyć do uchwalenia przez sejm RP ustawy w sprawie zapewnienia lokalnym ngo przez jst stałej, bieżącej obsługi prawnej i finansowej; dotyczy to tych ngo, które działają non profit i nie mają statusu ngo 1%. Dopowiadając chodzi o pomoc prawna przy tworzeniu umów, rozliczeń, itp.,- szkolenia w zakresie pisania wniosków i projektów, tak aby nie była to wiedza "tajemna" zastrzeżona dla wtajemniczonych.
Uważam, że każdy członek RDPP w stopniu co najmniej średnim powinien posiadać umiejętność / kompetencje w tym zakresie. Dotychczas działający w ngo zdobywali ją głównie poprzez doświadczenie i osobisty kontakt z doświadczonymi ngo-sami.
Raz jeszcze składam serdeczne podziękowania - PT. ORGANIZATOROM - szczególnie Pani Wioletcie GAWROŃSKIEJ, PANI AGNIESZCE oraz CAŁEMU ZESPOŁOWI za trud i profesjonalne zorganizowanie szkoleń w ramach projektu, w których miałam możliwość uczestniczyć i uczestniczyłam z wielką radością. Państwa wysiłek pozwolił mi dostrzec wartość i wagę spraw, którymi zajmują się ORGANIZACJE POZARZĄDOWE, które jako tzw. "trzeci sektor" uważam za TRZECIĄ, WAŻNĄ SIŁĘ SPOŁECZNĄ, gdyż działają w niej bezpośrednio OBYWATELE, którzy działając z potrzeby serca chcą poprawić jakość swojego życia, chcą sami coś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu - swojej małej ojczyźnie. Bez PAŃSTWA olbrzymiej pracy włożonej w przygotowanie i zrealizowanie projektu "Modelowe Rady Działalności Pożytku Publicznego" nie byłoby możliwe poznanie istoty funkcjonowania organizacji pozarządowych
fundacjamuseion

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach