Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Refundacja - jak to przeskoczyć?
WiadomośćDodano: piątek, 5 sierpnia 2016, 13:24 

Dzień dobry

Proszę o poradę.
Zostały ogłoszone konkursy na mikroprojekty (od 2 do 100 tyś euro) na działania na pograniczu polsko-słowackim (Interreg Polska - Słowacja). I fajnie, ale jest jedna wielka bariera w pozyskaniu środków na projekty, czyli REFUNDACJA środków (nawet do 6 miesięcy od daty złożenia sprawozdania). Ten warunek praktycznie wyklucza mniejsze podmioty (szkoły itp.) i organizacje pozarządowe. I jest on absurdalny, jeśli odwołuje się do organizacji pozarządowych. Mam wiele wydaje mi się dobrych pomysłów na projekty z tego obszaru, ale patrząc na ten warunek, boję się, że szkoda wysiłku, bo i tak go nie przeskoczę.
Czy ktoś z Was wie, jak i skąd zdobyć środki na zrealizowanie projektu i jego późniejszą refundację?
Czy banki dają pożyczki mniejszym organizacjom, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku i decyzji o przyznaniu dofinansowania?
Czy macie doświadczenia z refundacją, trudno jest "wyciągnąć" od instytucji zarządzającej należne pieniądze po zrealizowaniu projektu?
Czy portal NGO mógłby napisać jakiś artykuł, właśnie nt. jak "poradzić" sobie z refundacją środków, skąd wziąć pieniądze, czy warto ryzykować kredyty itp.?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Stanisław
Fundacja "Wyjdź z Domu"
www.wyjdzzdomu.com.pl

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Refundacja - jak to przeskoczyć?
WiadomośćDodano: sobota, 6 sierpnia 2016, 19:22 
Banki niestety nie dają takich pożyczek. Pozostają fundusze typu PAFPIO.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach