Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Stowarzyszenie a podatek dochodowy
WiadomośćDodano: poniedziałek, 26 czerwca 2017, 15:41 
Witam

W skrócie sprawa wygląda tak, że nasze Stowarzyszenie zajmuje się umożliwianiem młodym zawodnikom startów w imprezach samochodowych (rajdy, wyścigi, itp.) na terenie całej Polski. W statusie naszego Stowarzyszenia jest bardzo konkretnie wyszczególnione w jaki sposób działamy, czyli posiadamy 3 auta rajdowe/wyścigowe, jako Stowarzyszanie zajmujemy się ich przygotowaniem do każdej imprezy, tj. wymiana części eksploatacyjnych, bieżąca obsługa pojazdu, naprawy itp., opłacamy wpisowe, paliwo, noclegi, transport itd.. Zawodnik który został przez nas wybrany do udziału w rajdzie/wyścigu nie ponosi żadnych kosztów z tym związanych i nie otrzymuje za to żadnej gratyfikacji finansowej. Całość jest finansowana z naszej działalności gospodarczej prowadzonej w celu wypełniana zadań jakie mamy ustanowione w statucie naszego Stowarzyszenia, czyli wynajmowania Sponsorom powierzchni reklamowej na autach rajdowych/wyścigowych, busach serwisowych, odzieży zawodników i reklamy w mediach społecznościach.
Reasumując, to czy tego typu działalność ma szanse na zwolnienie z płacenia podatku dochodowego w związku z prowadzeniem działalności której cały zysk jest przeznaczony na wypełniane celów do jakich zostało powołane nasze Stowarzyszenie zgodnie z artykułem 17 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym CIT:
"dochody podatników, z zastrzeżeniem ust. 1c, których celem statutowym jest działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, w tym również polegająca na kształceniu studentów, kulturalna, w zakresie kultury fizycznej i sportu, ochrony środowiska, wspierania inicjatyw społecznych na rzecz budowy dróg i sieci telekomunikacyjnej na wsi oraz zaopatrzenia wsi w wodę, dobroczynności, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów oraz kultu religijnego - w części przeznaczonej na te cele;"
Każdy nasz Sponsor dostaje fakturę na kwotę brutto jaką nas wspomaga i nie ukrywam że jest to tak naprawdę główny powód dla którego nasi Sponsorzy decydują się nas wspierać.
Proszę o Państwa opinie na ten temat.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron