Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: wkład niefinansowy w projekcie księgowanie
WiadomośćDodano: wtorek, 5 września 2017, 06:57 
Stowarzyszenie realizuje projekt w którym musimy wnieść wkład własny niepieniężny-wynajem sal. koszt wynajmu został wyceniony na podstawie cen w naszej miejscowości. czy prawidłowym będzie księgowanie tego wydatku na podstwie dokumentu PK na koniec miesiąca na koncie np. 040 - konto pozabilansowe wkład niepieniężny Projektu XXX? czy powinnam może na jeszcze jakimś innym koncie ten wydatek zaksięgować np 770 - konto pozabilansowe przychody niepieniężne? Z pewnością muszę rozliczyć ten wydatek na koniec roku w CIT i dlatego zastanawiam się czy trzeba go księgować na pozabilansowym koncie przychodów?

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: wkład niefinansowy w projekcie księgowanie
WiadomośćDodano: piątek, 2 marca 2018, 14:28 
wg mnie właśnie nie. Ani podatkowo ani rachunkowo nigdzie nie powinno się tego księgować (jeżeli już koniecznie się chce to tylko pozabilansowo). Nie był to faktycznie poniesiony wydatek wiec nie jest to tez darowizna ani koszt ani przychod-rozlicza sie tylko dla potrzeb projektu a w ksiegowosci absolut nie

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: piątek, 2 marca 2018, 15:43 
agatan8 napisał(a):
wg mnie właśnie nie. Ani podatkowo ani rachunkowo nigdzie nie powinno się tego księgować (jeżeli już koniecznie się chce to tylko pozabilansowo). Nie był to faktycznie poniesiony wydatek wiec nie jest to tez darowizna ani koszt ani przychod-rozlicza sie tylko dla potrzeb projektu a w ksiegowosci absolut nie

Nieodpłatne użyczenie sali w świetle przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 12 ust. 1 pkt 2) będzie stanowiło dla stowarzyszenia przychód podatkowy, który należy wykazać w zeznaniu rocznym CIT-8. Po spełnieniu warunków określonych w art. 17 ust. 1 ustawy przychód ten będzie zwolniony z podatku.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/cit/75103,Uzyczenie-jako-swiadczenie-nieodplatne.html

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 7 marca 2018, 13:44 
Wg mnie również będzie to neutralnie, link , który jest dołączony mówi o bezpłatnym używaniu lokalu przez fundację, a w projekcie jesteśmy jednocześnie i właścicielem i używającym.
Danuta

Zgłoś tą wiadomość

WiadomośćDodano: środa, 7 marca 2018, 19:15 
Abcde napisał(a):
Stowarzyszenie realizuje projekt w którym musimy wnieść wkład własny niepieniężny-wynajem sal. (...) Z pewnością muszę rozliczyć ten wydatek na koniec roku w CIT i dlatego zastanawiam się czy trzeba go księgować na pozabilansowym koncie przychodów?

Danuta napisał(a):
Wg mnie również będzie to neutralnie, link , który jest dołączony mówi o bezpłatnym używaniu lokalu przez fundację, a w projekcie jesteśmy jednocześnie i właścicielem i używającym.
Danuta

Wykorzystanie na potrzeby projektu sali należącej do stowarzyszenia nie będzie dla niego ani przychodem, ani kosztem podatkowym. W związku z tym nie należy wykazywać tego w CIT-8.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach