Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 4 ] 
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Rachunek do umowy zlecenia
WiadomośćDodano: środa, 18 października 2017, 18:42 
Witam, proszę o pomoc...
Zawarłam umowę zlecenie z trenerem na okres od 01.10.2017 do 30.11.2017, w tym terminie ma obowiązek przeprowadzić 15 godzin po 20,00 zł za każdą godzinę co daje 300,00 zł.
Na koniec każdego miesiąca musi przedłożyć oświadczenie o liczbie zrealizowanych godzin w danym miesiącu.
Czy w przypadku kiedy oświadczy ze w październiku zrealizował np. 9 godzin po 20,00 zł = 180,00 zł
na rachunku wyliczam koszty uzyskania przychodu czy tez nie?

Z góry dziękuję za pomoc. :)


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rachunek do umowy zlecenia
WiadomośćDodano: środa, 18 października 2017, 20:35 
Agnieszka14 napisał(a):
Czy w przypadku kiedy oświadczy ze w październiku zrealizował np. 9 godzin po 20,00 zł = 180,00 zł
na rachunku wyliczam koszty uzyskania przychodu czy tez nie?


Tak. KUP nie uwzględnia się, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem nie przekracza 200 zł. W Twoim przypadku kwota należności jest wyższa - 300 zł.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Rachunek do umowy zlecenia
WiadomośćDodano: czwartek, 19 października 2017, 11:00 
Offline

Dołączył(a): piątek, 22 sierpnia 2008, 14:24
Wiadomości: 794
Lokalizacja: Łódź
Gość napisał(a):
Agnieszka14 napisał(a):
Czy w przypadku kiedy oświadczy ze w październiku zrealizował np. 9 godzin po 20,00 zł = 180,00 zł
na rachunku wyliczam koszty uzyskania przychodu czy tez nie?


Tak. KUP nie uwzględnia się, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem nie przekracza 200 zł. W Twoim przypadku kwota należności jest wyższa - 300 zł.


Rachunków "ryczałtowych" (bez KUP) [czyli art. 30 ust. 1 pkt 5a updof] w ogóle nie można wystawiać do umów, w których nie ma określonej wprost kwoty należności, a tylko sposób jej wyliczenia. Obowiązuje wtedy opodatkowanie na zasadach ogólnych.
Więc w opisywanym przypadku, niezależnie ile godzin trener zrealizuje w danym miesiącu, należy rachunek rozliczyć tak samo, na zasadach ogólnych.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Rachunek do umowy zlecenia
WiadomośćDodano: czwartek, 19 października 2017, 19:02 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 12:07
Wiadomości: 1372
Lokalizacja: Wrocław
Potwierdzam opinię Xperta17. KUP nie stosuje się tylko przy umowach kwotowych nie przekraczających 200 zł. Jeśli na umowie zlecenia wpisano tylko stawkę godzinową ( bez kwoty wynagrodzenia) należy przy obliczeniach pomniejszyć o KUP bez względu na wysokość wynagrodzenia w danym miesiącu.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 4 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie