Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Rachunek do UZ co miesiąc?
WiadomośćDodano: czwartek, 26 października 2017, 17:43 
Witam,

Czy do umów zleceń zawartych na dłuższy okres np od 01.05.2017 do 30.11.2017 rachunek musi być wystawiany co miesiąc czy może być dopiero w listopadzie?
W umowie widnieje zapis określający całkowitą wysokość wynagrodzenia brutto np 6000 zł oraz że rachunek wystawiony będzie po wykonaniu zlecenia czyli na koniec listopada, natomiast płatność do 7 dni od wystawienia rachunku.

Z góry dziękuję za pomoc!


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Rachunek do UZ co miesiąc?
WiadomośćDodano: czwartek, 26 października 2017, 18:52 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 12:07
Wiadomości: 1372
Lokalizacja: Wrocław
Zapoznaj się z przepisami ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 847 z dnia 26.04.2017 r.)
http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4,13,13,299,,,ustawa-z-dnia-10102002-r-o-minimalnym-wynagrodzeniu-za-prace.html
a w szczególności art. 8a. 1 zamieszczonym poniżej:

Art. 8a. 1. W przypadku umów, o których mowa w art. 734 i art. 750 Kodeksu cywilnego, wykonywanych przez przyjmującego zlecenie lub świadczącego usługi, wysokość wynagrodzenia powinna być ustalona w umowie w taki sposób, aby wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług nie była niższa niż wysokość minimalnej stawki godzinowej ustalonej zgodnie z art. 2 ust. 3a, 3b i 5.

2. W przypadku gdy wysokość wynagrodzenia ustalonego w umowie nie zapewnia przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi otrzymania za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług wynagrodzenia w wysokości co najmniej minimalnej stawki godzinowej, przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi przysługuje wynagrodzenie w wysokości obliczonej z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej ustalonej zgodnie z art. 2 ust. 3a, 3b i 5.

3. Jeżeli kilka osób przyjmuje zlecenie lub zobowiązuje się świadczyć usługi wspólnie, każdej z tych osób przysługuje wynagrodzenie ustalone zgodnie z ust. 1 i 2.

4. Przyjmujący zlecenie lub świadczący usługi nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia w wysokości wynikającej z wysokości minimalnej stawki godzinowej albo przenieść prawa do tego wynagrodzenia na inną osobę.

5. Wypłaty wynagrodzenia w wysokości wynikającej z wysokości minimalnej stawki godzinowej dokonuje się w formie pieniężnej.

6. W przypadku umów zawartych na czas dłuższy niż 1 miesiąc, wypłaty wynagrodzenia w wysokości wynikającej z wysokości minimalnej stawki godzinowej dokonuje się co najmniej raz w miesiącu.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron