Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Umowa zlecenie dla księgowej
WiadomośćDodano: sobota, 24 marca 2018, 07:16 
Witam,

W dotacji na rok 2018 (10 miesięcy) przyznano wynagrodzenie dla księgowej w wysokości 4000 zł, pisząc ofertę nie uwzględniono stawki godzinowej ani ilości godzin.
Stąd moje pytanie ...
Czy umowa zlecenie dla księgowej musi zawierać stawkę oraz ilość godzin?

Z góry bardzo dziękuję!

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: Umowa zlecenie dla księgowej
WiadomośćDodano: sobota, 24 marca 2018, 14:01 

Umowa zlecenie nie musi zawierać stawki godzinowej ani ilości godzin do przepracowania. Zresztą trudno by ustalić z góry dokładną ilość godzin które przepracuje księgowa. Wszystko zależy od ilości dokumentów do zaksięgowania w danym miesiącu.
Powinien być raczej (choć też nie jest obowiązkowy) zapis o sposobie potwierdzania liczby przepracowanych godzin w danym miesiącu. Jeśli go nie ma w umowie to księgowa i tak musi wam przedłożyć informację o liczbie godzin wykonanego zlecenia w danym miesiącu, bo jest to wymóg ustawowy niezbędny do prawidłowego obliczenia wynagrodzenia.

Natomiast w to że w ofercie nie wpisaliście stawki godzinowej i godzin zlecenia nie oznacza, że nie możecie tego zrobić w umowie.
Ja przeważnie w ofertach wpisuję ogólną kwotę wynagrodzenia na całe zadanie, a w umowie zlecenia dzielę ją na miesięczne kwoty np. 4000:10=400 zł miesięcznie i w takiej wysokości są wypłacane. Na comiesięcznych rachunkach zleceniobiorcy zamieszają informację o ilości przepracowanych godzin np. 20 godzin, a ja sprawdzam czy nie powinienem im dopłacić w danym m-cu, gdyby stawka godzinowa wyszła niższa niż 13,70 zł . Nigdy mi się to jednak nie zdarzyło, bo stawki godzinowe wychodzą zawsze wyższe.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach