Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 
Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: Umowa zlecenie
WiadomośćDodano: czwartek, 29 marca 2018, 08:54 
Pracodawca zatrudnia zleceniobiorcę na okres od lutego do listopada (10 miesięcy). Zgodnie z umową za wykonanie czynności zatrudnionemu przysługuje wynagrodzenie w wysokości 1000 zł za cały okres tj. 100 zł miesięcznie.
Zleceniobiorca zwrócił się z pisemną prośbą aby wynagrodzenie było wypłacone tylko dwa razy w roku po 500 zł, czy istnieje taka możliwość?
Dziękuję


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Umowa zlecenie
WiadomośćDodano: czwartek, 29 marca 2018, 16:28 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 6 września 2010, 12:07
Wiadomości: 1372
Lokalizacja: Wrocław
Nie ma takiej możliwości. Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu nakazuje wypłatę wynagrodzenia co najmniej raz w miesiącu.
Zleceniodawca za każdy miesiąc musi wypłacić wynagrodzenie wynikające z przemnożenia ilości przepracowanych godzin w miesiącu x 13,70 zł (minimalna stawka godzinowa w 2018 r.).

Art. 8a
4. Przyjmujący zlecenie lub świadczący usługi nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia w wysokości wynikającej z wysokości minimalnej stawki godzinowej albo przenieść prawa do tego wynagrodzenia na inną osobę.
5. Wypłaty wynagrodzenia w wysokości wynikającej z wysokości minimalnej stawki godzinowej dokonuje się w formie pieniężnej.
6. W przypadku umów zawartych na czas dłuższy niż 1 miesiąc, wypłaty wynagrodzenia w wysokości wynikającej z wysokości minimalnej stawki godzinowej dokonuje się co najmniej raz w miesiącu.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 2 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron