Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 
Autor/ka Wiadomość
Zobacz profil
 Tytuł: Zaproszenie na projekt pedagogiczno-teatralny
WiadomośćDodano: sobota, 23 stycznia 2016, 22:04 
Offline

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 21:52
Wiadomości: 1
Dzień dobry!

Pracuję w tej chwili nad projektem teatralnym, który łączy pewne elementy teatralności z polityką i pedagogiką. Interesuje mnie polityka ludzi, nie instytucji, ale trudno jest to znaleźć. Mój projekt będzie w pewnym sensie próbą odtworzenia sceny politycznej (narodowej albo/i międzynarodowej) przy pomocy środków teatralnych.

Poszukuję około dziesięciu osób, które chciałyby wziąć udział w kilku spotkaniach w Warszawie w ramach tego projektu. Spotykamy się conajmniej raz na miesiąc przez kilka godzin od lutego do czerwca - kiedy i gdzie dokładnie to ustalimy później. W skrócie wymagania dla uczestników/uczestniczek są takie:

* lubią dyskutować na różne tematy polityczne (w tym kultura, gospodarka, itd.) i nie stronią od dzielenia się swoimi poglądami;

* nie działają na rzecz partii politycznej, nie są członkami partii politycznej;

* są gotowi zaangażować się w serię warsztatów i końcowe przedstawienie.

Innych ograniczeń nie ma. Projekt będzie przebiegać w taki oto sposób:

* Najpierw zapytam uczestników/uczestniczki indywidualnie, jakie są ważne tematy do rozmowy - co jest im bliskie, czym się interesują, czym się zajmują na co dzień... To może być hasłami przez mail, na dłuższej rozmowie przy herbacie kiedyś, kto jak woli.

* Podczas warsztatów skupiamy się na indywidualnych poglądach politycznych, na osobistych potrzebach w polityce i (przede wszystkim) na rozwiązaniach, a szczególnie na drodze do tych rozwiązań, na kontekstualizowaniu, na inspiracji i inspirowanie polityką. Przygotowywuję różne ćwiczenia teatralne, nieteatralne, parateatralne - trochę dyskusji, więcej ruchu, najwięcej wyobraźni. Będziemy korzystać z pomysłów uczestników/uczestniczek, z artykułów prasowych, z materiałów video, itd.

* Na podstawie tych warsztatów stworzy się scenariusz, który będziemy przedstawiać jednorazowo. Nie będzie to spektakl, ale tak zwane 'czytanie performatywne', więc nie wymaga się żadnego ukrytego talentu aktorskiego. Motywem wiodącym tego pokazu jest, krótko mówiąc, proces, przez który przechodzi na tych warsztatach grupa uczestników, działając politycznie.

Zainteresowane/ych bardzo proszę o kontakt tutaj na forum.

Pozdrawiam,

Stephane


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 1 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron