Autor/ka Wiadomość
 Tytuł: prośba o doradctwo,pomoc.
WiadomośćDodano: środa, 28 grudnia 2011, 20:43 
Witam wszystkich,potrzebuje pomocy w sprawie założenia firmy jedno osobowej,która by się zajmowała przede wszystkim kładzeniem papy na dachach.Chce uruchomić firmę,ale nie mam grosza na start czyli na podstawowy sprzęt ,który jest potrzebny do kładzenia papy.koszt tegoż sprzętu nie jest bardzo duży(koszt.ok.5000 tys.myślę ,że w zupełności wystarczy),byłem w idea banku,w sprawie kredytu dla nowo otwartych firm,ale odmówiono mi jakiegokolwiek kredytu bo mam zły bik.chce otworzyć tą firmę i zacząć zarabiać na siebie sam,ale nikt mi nie chce pomóc,nawet rodzina bo za biedna.czyli z tego co mi powiedziano w banku,że po prostu żaden bank mi nie pomoże z kredytem na start firmy ze względu na ten bik.jak tu zacząć?,od czego? ,nie wiem.chcę pracować i pospłacać długi ,bo dużo ludzi je niema ja niestety też.czy może ,mi ktoś konkretny i wyrozumiały na moją sprawę jakoś mi pomóc?proszę o poradę,jakąkolwiek pomoc w mojej sprawie ,bo już sam nie wiem jak tu ogarnąć to życie,żeby jakoś w miarę godnie żyć w tym naszym kraju.....B.dziękuję z góry Wszystkim.mariusz

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: prośba o pomoc.
WiadomośćDodano: wtorek, 3 stycznia 2012, 21:36 

Witam,szukam pomocy jakiejkolwiek ,chciałbym opisać mój problem.

Pracowałem do niedawna jako dekarz(papiarz),straciłem pracę bo zaczął się okres zimowy i skończyła się praca na dachach dla papiarza.mieszkam sam w Warszawie w 1 pokoju 20m(kamienica gminy)mam 30lat.gmina chce mnie eksmitować i założyła mi sprawę w sądzie co wygrali,bo mi umowa najmu wygasła i oni nie chcą jej za mną przedłużyć bo mam dług na mieszkaniu ok.2500zł,z drugiej strony mam też 5.01.2012 sprawę w sądzie o nie spłacony kredyt co kiedyś wziąłem na auto(4000tys,zostało mi do spłaty 2500tys.z tych 4000tys.)PKO, bo o tym banku mowa tu,sprzedało mój dług jakiej firmie windykacyjnej co oni założyli mi właśnie sprawę w sądzie o ten że dług +jakieś odsetki karne od odsetek +żebym zapłacił za sprawę sądową ponad 600zł itd,czyli chcą ode mnie ok.5000tys.sprawę mam pojutrze i nie wiem co mam zrobić,czy jechać na tę sprawę czy nie(wiem że jak nie pojadę to dostane natychmiastowy nakaz spłaty tegoż zadłużenia)nie mam pracy teraz rachunki też leżą rodzina by mi pomogła ,ale też bidna,ojca nie mam ,z mamą mieszka moich 6-ro rodzeństwa też im ciężko mama ledwo ogarnia to wszystko.myślałem nad założeniem własnej firmy która by się specjalizowała w kładzeniu papy przede wszystkim(bo to umiem),myślałem,że jak rozkręcę jakiś swój biznes to jakoś zacznę spłacać powoli długi mieszkanie,ten kredyt(co chociaż nie wiem jak to będzie na sprawie) i jakoś zacznę się odnajdywać w tym społeczeństwie jak człowiek chcący jakoś w miarę godnie żyć.siedzę sam w tych 4 ścianach i myślę i myślę jak to wszystko naprostować ,żeby jakoś to było,ręce mi opadają nikt mi nie doradzi nie wesprze po prostu jestem sam i bardzo proszę o jakąś pomoc,nie jestem jakimś tam naciągaczem tylko naprawdę zwaliło mi się wszystko na raz z tym nowym rokiem,proszę mi wierzyć ,że pisze to wszystko ze szczerego serca,bo już mi nic nie zostaje jak zwrócić się do ludzi którzy znają takie sytuacje życiowe i wiedzą jak się człowiek czuje jak go chcą pozbawić wszystkiego i jest sam do tego,same chęci nie wystarczą.PROSZĘ RAZ JESZCZE O POMOC.

Mariusz.z Warszawy.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: prośba o doradctwo,pomoc.
WiadomośćDodano: piątek, 6 stycznia 2012, 20:17 
Panie Mariuszu,

przede wszystkim, jeżeli chce Pan uzyskać pomoc dotyczącą założenia jednoosobowej działalności gospodarczej, pomylił Pan fora. Jak sama nazwa wskazuje - to forum dotyczy działalności organizacji pozarządowych. Pomocy przy założeniu wspomnianej przez Pana działalności powinien Pan szukać na innych, np. dotyczących małego biznesu.

Wracając jednak do tematu...

Jeżeli chce Pan założyć jednoosobową działalność gospodarczą proponuję zgłosić się do właściwego dla Pana Powiatowego Urzędu Pracy lub do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zapewne już teraz albo za kilka miesięcy instytucje te zaczną realizaować projekty współfinansowane ze środków UE w ramach których osoby fizyczne mogą otrzymać pomoc przy zakładaniu działalności gospdarczej. Pomoc zazwyczaj obejmuje szkolenia, porady ekspertów dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej oraz wsparcie w postaci środków pieniężnych na jej rozpoczęcie.

Innym sposobem jest założenie spółdzielni socjalnej. Może to zrobić minimum 5 osoób, w tym osoby bezrobotne. Informacji oraz pomocy z tego zakresu proszę poszukać wśród organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji) działających w Pańskim mieście.

Zgłoś tą wiadomość

Tytuł: Re: prośba o doradctwo,pomoc.
WiadomośćDodano: piątek, 11 listopada 2016, 13:33 

Tak jak kolega powyżej napisał - w takim przypadku najlepiej pozyskać pieniądze z dotacji UP, ponieważ przez zły BIK w banku Pan kredytu nie otrzyma - co najwyżej w parabanku, jednak nie polecałbym tej opcji ze względu na wysokie odsetki. Urząd Pracy proponuje nawet do 20 tysięcy złotych, także myślę, że jest to atrakcyjna oferta.

Zgłoś tą wiadomość

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach