Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 3 ] 
Autor/ka Wiadomość
Zobacz profil
 Tytuł: Dziwna akcja PCK
WiadomośćDodano: wtorek, 26 kwietnia 2016, 09:26 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 26 kwietnia 2016, 09:14
Wiadomości: 6
Akcja nazywa się „Zbieramy tekstylia”. Jej szczegóły możecie poznać tutaj pck.pl/tekstylia/ Nasuwa mi się tutaj kilka pytań. Dlaczego PCK nie ujawnia, kim jest firma, obsługująca całą akcję? Czy to jakaś tajemnica? Taka firma mogłaby zareklamować to, że pomaga PCK zbierać pieniądze dla potrzebujących.
Sprawa następna, ile PCK płaci gminom, powiatom, miastom, spółdzielniom, wspólnotom za dzierżawę miejsca pod kontenery - których jest, kolejna ciekawostka, minimum 6700 sztuk. To dane z 11 województw, a akcja trwa w 14-tu. Normalnie płaci się 10 - 15 zł za kontener miesięcznie. Ale przy tylu sztukach to generuje jakieś 70 tys. zł. miesięcznie!!! Czy PCK stać na taki koszt. A może warunki umów o dzierżawę są inne? Jakie?
No i 6700 pojemników do akcji, minimum. Taki kontener kosztuje od 1500 do 2000 zł. PCK pisze, że są jego i kupił je za symboliczne złotówki. Jaka firma oddała pojemniki za ok. 1 milion zł?!!! Jaka?! Chciałbym wiedzieć, kogo stać na taki gest! I czy takie zaniżanie ceny jest w ogóle zgodne z prawem?
I na koniec taki film. https://www.youtube.com/watch?v=fFe75fzOwDE Fundacja Eco-Textil należy do firmy Wtórpol ze Skarżyska - Kamiennej. Tak, to ta firma, której konteneory stały na terenie wielu samorządów bez żadnych umów w 2013 i 2014 roku.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dziwna akcja PCK
WiadomośćDodano: poniedziałek, 23 maja 2016, 12:57 
Pamiętam, że o Wtórpolu było głośno, bo obstawił pojemnikami cały kraj, a potem okazało się, że nie ma na to żadnych umów. Normalnie to zwalał na podwykonawców, ale to i tak szybko się skończyło bo podwykonawcom nie płacił. To dobry plan tak z pck sobie zarabiać. Sprytne tylo nie wiem czy uczciwe.


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Zobacz profil
 Tytuł: Re: Dziwna akcja PCK
WiadomośćDodano: poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 12:37 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 26 kwietnia 2016, 09:14
Wiadomości: 6
Dowiedziałem się ciekawych rzeczy. To, że PCK zarabia na akcji rocznie 700 tysięcy złotych. To bardzo dobrze. To świetnie. Ale pytanie brzmi, jaki to jest procent całego zysku? Ile z niego zabiera sobie "Wtórpol", bo to on obsługuje akcję "Zbieramy tekstylia"? Kto płaci za dzierżawę miejsca pod pojemniki? No bo jak na razie nie ma słowa o tym, że gminy, powiaty, miasta czy spółdzielnie wydzielają teren za "symboliczną złotówkę". Wciąz pozostaje kwestia legalności odstąpienia kilku tysięcy pojemników za symboliczną złotówkę

http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/9796/Dokad-trafia-uzywana-odziez-z-pojemnikow

Ciekawe jest także, że PCK zachodniopomorskie nie bierze udziału w ogólnopolskiej akcji, tylko zorganizował swoją. Pojemniki w Koszalinie otrzymał od fundacji i sam je obsługuje. To też daje do myślenia, czemu nie przystąpił do ogólnopolskiej akcji.

http://forum.gk24.pl/pck-ma-wlasne-pojemniki-na-ubrania-rzeczy-na-pewno-trafia-do-potrzebujacych-t114228/?p=1186370


Zgłoś tą wiadomość
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Wiadomości: 3 ] 

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich wiadomości

Szukaj:

Masz konto? Wpisz nazwę użytkownika i hasło

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  
cron